Лекари се борят за живота на 24-годишна майка, открита в безпомощно състояние край Околчица
Шокиращ случай разтърси региона на Враца. 24-годишна майка на две деца е намерена в крайно неадекватно състояние в близост до Околчица, съобщава „Бул нюз“. Жената е била забелязана от случайни минувачи да се разхожда без дрехи, което незабавно е предизвикало подаване на сигнал на тел. 112.
Спешна помощ и фатално влошаване
На мястото на инцидента пристигнал екип на Спешна помощ, който транспортирал жената до Спешното отделение във Враца. По време на прегледа младата жена направила самопризнание, че е употребила синтетични наркотици, довели до тежка свръхдоза.
Малко след постъпването ѝ в лечебното заведение, състоянието ѝ рязко се влошило, като тя е спряла да диша. Благодарение на изключително бързата и професионална реакция на медицинския екип, жената е била реанимирана, но към момента състоянието ѝ остава изключително критично.
Липса на свободни легла бави въздушната линейка
Първоначалният план предвиждаше пациентката да бъде транспортирана с медицински хеликоптер до специализирана клиника във ВМА или „Пирогов“ в София, където да получи необходимите високоспециализирани грижи.
Към настоящия момент обаче се наблюдава сериозен проблем – в големите столични болници липсват свободни места, което е довело до отлагане на специализирания транспорт. Към момента младата майка е интубирана, а лекарите във Враца продължават да водят денонощна борба за оцеляването ѝ.