Инвеститорът Олег Невзоров след разпит във Варна: Никъде няма да избягам
Собственикът на корпорация КУБ и украински инвеститор Олег Невзоров влезе в обяснителен режим след поредния си разпит в органите на реда във Варна. В ексклузивен коментар той категорично отхвърли обвиненията за използване на „политически чадър“ и нерегламентирани плащания при изграждането на комплекс „Баба Алино“ край морската столица.
„Баба Алино“: Законни документи или административен спор?
Пред БНР Невзоров заяви, че разполага с пълната документация за строежа на селището, като подчерта, че тя вече е предоставена на правоохранителните органи за детайлна проверка. „Имам всички документи, те са в правоохранителните органи и се проверяват. „Баба Алино“ е законно изградено селище, за което съм получил всички необходими съгласувания от администрацията“, категоричен бе инвеститорът.
Без разследвания и призовки
Невзоров опроверга слуховете, че срещу него се води наказателно преследване. „Няма подобно разследване срещу мен, аз съм неосъждан, притежавам две висши образования и никога не съм получавал официална призовка“, посочи той. Инвеститорът обясни, че в момента тече рутинна проверка на дейността на корпорацията му, като обеща да даде подробен брифинг за медиите веднага след приключването ѝ.
Варна – втори дом, а не място за бягство
Въпреки вълната от „клевети, лъжи и кал“, както сам определи атаките по свой адрес, Невзоров е категоричен, че няма намерение да напуска страната. „Аз съм тук, аз съм във Варна, в България, никъде няма да избягам. Варна е моят втори дом – харесвам града, той много прилича на родната ми Одеса, която е побратимена с Варна. Виждам огромен потенциал в региона“, сподели той.
Инвеститорът подчерта, че очаква справедливост и яснота от страна на държавните институции, които единствени могат да сложат край на противоречивата информация по случая.