62-годишен мъж е в реанимация след катастрофа с товарен автомобил на АМ „Тракия“
Сериозен пътен инцидент се разигра на 22 юни на автомагистрала „Тракия“, съобщиха от полицията. Около 19:16 ч. на 317-ия километър в посока Бургас, товарен автомобил „Ивеко“ със софийска регистрация е излязъл от пътното платно и се е преобърнал.
Детайли за инцидента
Зад волана на превозното средство е бил 62-годишен мъж от Ямбол. Според първоначалните данни, причината за катастрофата е загуба на непрекъснат контрол върху управлението от страна на водача. Тежкотоварният автомобил първо се е ударил в еластичната преграда (мантинела) край пътя, след което се е преобърнал в аварийната лента.
Състояние на пострадалия
В резултат на удара водачът е получил сериозни наранявания. Той е диагностициран с политравматизъм и към този момент е настанен за лечение в отделение „Реанимация“ на болницата в Ямбол. Лекарите продължават да се борят за живота му, като състоянието му остава критично.
Материални щети
Освен личната драма на водача, инцидентът е причинил и значителни материални щети. Унищожена е част от пътната инфраструктура, включително предпазните съоръжения, а самият товарен автомобил е сериозно повреден.
Екипи на „Пътна полиция“ извършиха оглед на мястото на произшествието за установяване на всички обстоятелства около инцидента. Движението в района беше временно затруднено поради работата на спасителните екипи и разчистването на отломките.