реклама

Добра новина след тежката катастрофа в Горна Оряховица: 12-годишното дете излезе от реанимация

Кадър: бТВ

След тежкия инцидент в Горна Оряховица: Едно от децата е изведено от реанимация в „Пирогов“

Положително развитие има в състоянието на едно от децата, пострадали при тежкия пътен инцидент в Горна Оряховица миналата седмица. От „Пирогов“ съобщиха, че 12-годишно момче вече е изведено от отделението по реанимация, след като лекарите стабилизираха състоянието му.

Актуална информация за състоянието на пострадалите

Към момента лечението на децата продължава под строг медицински надзор. Второто пострадало момче, което е на 15-годишна възраст, остава настанено за интензивно лечение в детската реанимация на университетската спешна болница „Пирогов“.

Детайли за инцидента с непълнолетните

Припомняме, че тежката катастрофа потресе обществеността, след като автомобил, управляван от 15-годишно момче, се блъсна с висока скорост в крайпътен стълб. В превозното средство са се намирали общо петима непълнолетни, които са получили сериозни травми при удара.

Освен водача, ранени бяха четиримата му спътници – две момчета на 14 години и две на 12-годишна възраст. Инцидентът наложи спешна намеса, като две от момчетата, които бяха в критично състояние, бяха транспортирани по въздух с медицински хеликоптери от болницата във Велико Търново до специализирани клиники в София.

Случаят предизвика сериозен дебат относно безопасността на движението и достъпа на непълнолетни до моторни превозни средства. Разследването на инцидента продължава.



🚀 За реклама в "Нова Варна

Супер оферта! Две рекламни публикации за само 300 лв. – максимална видимост за бизнеса ти! 📩 Свържи се на mediashop.bg@gmail.com

📲 Изпрати сигнал

Изпращате вашите сигнали и нередности по статии публикувани в медия “Нова Варна” на имейл: 📩 press.novavarna@gmail.com

➡️ Последвайте ни за още актуални новини в Google News

➡️ Следете за важни новини от Варна във Viber