Варна в сърцето на ДАРА: Певицата става посланик на България в мащабна кампания за туризъм
Популярната певица ДАРА се включва в мащабна инициатива за представянето на България пред света. Победителката в Евровизия 2026 прие поканата на министъра на туризма Илин Димитров, съобщиха от пресцентъра на ведомството. Инициативата има за цел да популяризира страната ни чрез личните истории на изявени личности – артисти, спортисти, учени и млади таланти, които да представят България по вдъхновяващ и автентичен начин.
Варна – мястото, което носи в сърцето си
За певицата ДАРА връзката с родината е силно емоционална. Тя открои родния си град Варна като локация, с която се чувства най-силно свързана. Звездата изрази своята гордост от културното и природно богатство на морската столица, посочвайки емблематични места като Варненския халколитен некропол, където се съхранява най-старото обработено злато в света, природния феномен „Побити камъни“, Аладжа манастир и Римските терми.
„Любимият ми предмет в училище беше историята. За мен е важно посланието към публиката да бъде лично. Когато човек говори за място, което наистина е почувствал, тогава то стига много по-силно до хората“, подчерта ДАРА.
Вдъхновение от българската природа
Освен морската столица, ДАРА сподели и силната си емоция от посещението на Белоградчишките скали. За певицата този природен феномен е символ на красотата на България. В рамките на срещата, на която присъства и генералният директор на БНТ Милена Милотинова, ангажирана с организацията на следващото издание на Евровизия в България, министър Илин Димитров връчи на ДАРА специален подарък – статуетка с роза, утвърдения символ на страната ни.
Кампанията, инициирана от Министерството на туризма, се очаква да привлече вниманието на чуждестранната аудитория чрез серия от клипове и рекламни материали, които разкриват страната през очите на успелите българи.