Венци Стефанов потвърди: Футболисти на „Славия“ са сред загиналите при тежката катастрофа край Зимница
Българският спорт е в шок след опустошителна новина, сполетяла футболната школа на „Славия“. Две от децата в академията на „белите“ са загинали при тежък пътен инцидент на автомагистрала „Тракия“, съобщи президентът на клуба Венцеслав Стефанов.
Подробности за фаталния инцидент
Трагедията се е разиграла край село Зимница, където товарен автомобил е премазал лек автомобил. Общо трима души са загубили живота си при сблъсъка, а други трима са настанени в болница с наранявания. Младите футболисти, родени през 2007 година, са пътували към Албена, където е трябвало да вземат участие в детски турнир.
„Две от децата ни загинаха на пътя. Те са наши футболисти, пътуваха за Албена. Почернени сме! Загубихме две златни деца“, сподели разстроеният президент на „Славия“.
Състояние на пострадалите
В лекия автомобил, пометен от тира, са пътували петима души. Относно останалите пътници, Венцеслав Стефанов допълни: „Треньорът Иван Терзийски и съпругата му са в много тежко състояние в болницата в Ямбол. Освен двете деца, на място е загинала и една жена“.
„Славия“ в траур
Клубът изказа искрени съболезнования към семействата на жертвите. „Искаме да изкажем съболезнования на близките на загиналите. Много, много жалко… Славия няма да ги забрави, те са наши деца! Но каквото и да кажем сега, мъката е голяма, думите са излишни“, добави още Стефанов.
Цялата футболна общественост е обединена в скръбта си след тази огромна загуба за спорта и семействата на младите таланти.