реклама

Калните бани се местят на север

През август във Варна трябва да заработят калните бани. Това съобщи за Радио „Фокус” – Варна Андрей Василев, търговски директор на концесионера на градските ивици “Лазурен бряг 91” .

Той посочи, че в момента текат подготвителните процедури, работи се по отварянето на обекта и се провеждат консултации с експерти от Министерството на здравеопазването. Василев допълни, че процесът по разкриване на калните бани във Варна тече и по всяка вероятност те ще са отворени за посещения в периода около 1-ви август.

Целият проект по укрепване, реставриране и даване на нова визия на сградите на централни и северни морски бани е на стойност 12 млн. лв., като изпълнението му ще продължи и през следващата година.

„Като приключим баните ще бъдат в много добър вид. Вкарваме и допълнителни елементи, така че обектът да придобие един много приятен облик. Считам, че морската алея ще стане много приятно място, особено в тази част”, каза още Андрей Василев.

Той допълни, че преди две години калните бани са били затворени за посещения, тъй като не са отговаряли на нормативните норми и хигиенните изисквания на Министерството на здравеопазването. Специалистът посочи, че стените, подовете, таваните и т.н.също не са отговаряли на изискванията. След като бъде извършен ремонтът, калните бани ще отговарят на всички санитарни и хигиенни норми и съответно ще могат да бъдат посещавани от варненци и гости на града.



🚀 За реклама в "Нова Варна

Супер оферта! Две рекламни публикации за само 300 лв. – максимална видимост за бизнеса ти! 📩 Свържи се на mediashop.bg@gmail.com

📲 Изпрати сигнал

Изпращате вашите сигнали и нередности по статии публикувани в медия “Нова Варна” на имейл: 📩 press.novavarna@gmail.com

➡️ Последвайте ни за още актуални новини в Google News

➡️ Следете за важни новини от Варна във Viber