реклама

Пиян шофьор излезе по пътя и помете двама младежи в Монтана

Тази нощ, малко след полунощ на ул. „Никола Вапцаров“ в гр. Монтана лек автомобил „Ауди“ с монтанска регистрация, управляван от 29-годишния Н.Т. от гр. Монтана, при движение към кв. „Мала Кутловица” непосредствено след десен завой поради движение с несъобразена скорост удря движещите се по тревните площи вляво от пътното платно пешеходци – 18-годишната Е.Г. и 22-годишния М.Е., и двамата от гр. Монтана, съобщиха от ОДМВР-Монтана за „Нова Варна“.

При инцидента двамата пешеходци са откарани в МБАЛ Монтана с данни за средна телесна повреда, без опасност за живота и са настанени за лечение в ортопедично отделение на болницата. Момичето е със счупен таз и тазобедрена кост, а момчето със скъсани коленни връзки и спукан глезен. Водачът е изпробван за алкохол с алкотест, който е отчел 1,9 промила алкохол в издишания въздух, съпроводен е до ЦСМП, където е дал кръвна проба.

Причините за възникналото птп са в процес на изясняване. Местопроизшествието е посетено от дежурна група на РУ Монтана. По случая е образувано досъдебно производство.



🚀 За реклама в "Нова Варна

Супер оферта! Две рекламни публикации за само 300 лв. – максимална видимост за бизнеса ти! 📩 Свържи се на mediashop.bg@gmail.com

📲 Изпрати сигнал

Изпращате вашите сигнали и нередности по статии публикувани в медия “Нова Варна” на имейл: 📩 press.novavarna@gmail.com

➡️ Последвайте ни за още актуални новини в Google News

➡️ Следете за важни новини от Варна във Viber