Ако похапваш лед, не само приемаш отрицателно количество калории, но и топиш мазнини, твърдят експерти. Гастроентерологът д-р Браян Уейнър не поощрява пациентите си да следват диети, но негови открития относо леда, го вдъхновяват да напише безплатна електронна книга „Ледена диета“, съобщава Fox news.
„Яденето на лед носи две ползи“ казва Уейнър „Топиш мазнини и не приемаш храни с положителни калории“ (той нарича леда „храна с отрицателни калории“).
Спред изчисления на Уейнър, за възрастните е напълно безопасно да ядат по 1 л. лед на ден. Един литър на ден изгаря 160 калории, което се равнява на ходене 1.6 км.
Скептици възразяват, че трябва да се изядат 30 л. лед, за да oтслабнеш с половин килограм, което прави диетата по-скоро придружаваща друг хранителен план, отколкото самостоятелна диета.
Междувременно Уейнър предупреждава, че яденето на повече от 1 л. лед на ден, е токсично. Разбира се, не се препоръчва да ядем лед и докато е студено навън.
