in

Моряците мачкат Ботев (Видео от първите три гола)

Отборът на Черно море води с 3:0 на Ботев (Пловдив) след 45 минути игра на стадиона в Коматево. “Моряците” започнаха ударно двубоя от 11-ия кръг в Първа професионална лига, след като поведоха още в 3-ата минута, когато Иван Коконов засече по перфектен начин центриране на Онджей Сукуп отдясно. Шест по-късно резултатът можеше да бъде удвоен, но страхотният удар на Бакари намери левия страничен стълб на Георги Георгиев, съобщава спортал.

В 30-ата минута обаче дори и гредата не спаси вратаря на „жълто-черните“. Даниел Георгиев пое топката, премина няколко футболисти, след което от дъгата на наказателното поле я прати неспасяемо във вратата на домакините. Три минути преди края на първата част Уго Секо пое топката отдясно и необезпокояван от никого си проправи път към вратарското поле, откъдето технично с външен фалц за трети път матира защитата в „жълто-черно“.