реклама

Китайците изключват от менюто си кучетата и котките

Змии, костенурки и жаби също ще бъдат забранени за консумация

Технологичният център в Шенжен, Южен Китай, забранява консумацията на кучета и котки. В страната се забранява и търговията с диви животни, предаде БГНЕС.

Градските власти направиха списък на месото, което може да се яде – свинско, пилешко, говеждо и заешко, както и риба и морски дарове.

„Забраната за консумация на диви животни е често срещана практика в развитите страни и универсално изискване на съвременната цивилизация“, заявиха местните власти.

Учените подозират, че новият вирус е предаден от животно на човек. Градските власти категоризират кучетата и котките като домашни любимци и ще забранят консумацията им. Змии, костенурки и жаби също ще бъдат забранени за консумация, въпреки че са любима храна в някои части на Южен Китай.

„Забраната на месо от кучета и котки в Шенжен ще бъде изключително добре дошла”, заяви Питър Ли от групата за защита на животните „Human Rights International“.

Той добави, че търговията с диви животни в Шенжен е малка в сравнение с останалата част от провинцията.

„Шенжен е голям град и е по-голям от Ухан, така че това ще бъде от голямо значение и може да предизвика ефект на домино в други градове”, каза Ли.

В Китай има над 2 000 вида защитени диви животни.



🚀 За реклама в "Нова Варна

Супер оферта! Две рекламни публикации за само 300 лв. – максимална видимост за бизнеса ти! 📩 Свържи се на mediashop.bg@gmail.com

📲 Изпрати сигнал

Изпращате вашите сигнали и нередности по статии публикувани в медия “Нова Варна” на имейл: 📩 press.novavarna@gmail.com

➡️ Последвайте ни за още актуални новини в Google News

➡️ Следете за важни новини от Варна във Viber