in

Илиян Илиев за живота на треньора: Тренировки, мачове и много път (ВИДЕО)

Снимка: Мердин Берберов, "Нова Варна"

На гости днес в предаването „По пладне“ с Иван Чешмеджиев бе старши треньорът на ФК „Черно море“ Илиян Илиев

„Черно море“ изпусна да победи Царско село в мач от 28-ия кръг на efbet Лига вчера. “Моряците” завършиха 3:3 със своя съперник на стадион “Тича” във Варна, след като на почивката водеха с 3:1.

„Надявам се следващите 4 мача да не допускаме същите грешки, особено в такъв важен момент, какъвто бяха последните минути вчера“, коментира мачът Илиян Илиев.

По думите му не е нормално футболни президенти да бъдат част от националното футболно ръководство.

„Ако приемем формулата за управление на първенството от другите страни, ще се администрират професионалните първенства на професионалната лига. И тогава във футболния съюз ще управлява детско-юношески футбол, аматьорския футбол и националните отбори. Ако това се случи, няма да има такъв голям наплив президенти.

Споделя, че е противник на тезите, че даден спонсор може да влияе на отбора за манипулиране на резултатите. Но е убеден, че това съществува като практика.