in

Огромна гордост за нашата страна. Български ученик стана световен шампион по карате в Япония

Facebook/Снимка: D. Petkov

Гордост за страната ни! Български ученик от град Плевен стана световен шампион по карате на турнир, не къде да е, а в Япония.

Миналата седмица в Япония се проведе 16-тото Световно първенство по карате на Световната Шотокан карате-до организация – W. S. K. F. В столицата Токио сили премериха състезатели от 41 държави.

България беше представлявана от 7 състезатели, всички от които се представиха достойно.

Златен медал и титлата Световен шампион за 2023 г. спечели Тихомир Тодоров при 16-17 годишни юноши в дисциплината Кумите шобу ипон, с което младежът се изкачи на се изкачи на най-високото място на стълбичката.