in

Исторически успех за ФК Черно море

Снимка: Facebook/ПФК Черно море / PFC Cherno more

Стана ясно, че ФК Черно море ще се окичи със сребърните медали в първенството за първи път през този век. Това се случва, след като клубът си осигури втората позиция в крайното класиране с победа над съперника си ЦСКА с1:0 на Националния стадион „Васил Левски“ в столицата. Попадението дойде от страна на Пабло Гарсия в 57-ата минута.

„Черно море“ бяха подпомогнати и от това, че в 50-ата минута вратарят на ЦСКА Густаво Бусато беше изгонен с директен червен картон заради нарушение срещу Уеслен Жуниор и игра с ръка извън наказателното си поле.

ЦСКА ще завърши на третото място и ще трябва да играе бараж срещу седмия в подреждането, ако иска да си осигури участие в Европа догодина.