in

Две момичета от Варна завоюваха златен и бронзов медал на държавното първенство по лека атлетика

Снимки: Мартин Колев

Тази събота и неделя (22.06-23.06) в град Габрово се проведе държавно първенство по лека атлетика за момчета и момичета до 14-годишна възраст.

В конкуренцията на над 200 момичета, златен и бронзов медал спечелиха съответно Росина Колева и Ивора Иванова. И двете са състезатели на варненския клуб „Суперспорт“ с треньор Симеон Попхлебаров – бивш национален рекордьор на 110 м с препятствия.

Снимка: Мартин Колев

Състезанието се състоя в четири дисциплини – бягане 60 м, бягане 60 м с препятствия, висок/дълъг скок и бягане 600 м.

Постиженията, заедно с точките от състезанието, могат да се видят на сайта на БФЛА ТУК.

Росина е рекордьор в дисциплината за тази възрастова група. Успешният млад варненски атлет защити титлата си от зимното държавно първенство в зала (февруари 2024 г., гр. София).