in

Орангутанът Валтер позна: Испания е шампион на Европа за рекорден четвърти път (ВИДЕО)

Колаж: "Нова Варна"

Испания се превърна в шампион на Европа за рекорден четвърти път. Испанците успяха да надиграят Англия с 2:1 на големия финал на UEFA EURO 2024. Сблъсъкът се състоя на „Олимпиащадион“ в Берлин.

Резултатът откри Нико Уилямс в 47-ата минута. В 73-ата Кол Палмър изравни. А в 86-ата точно попадение на Микел Оярсабал и Испания отново поведе. С това Испания стана шампион.

За най-добър млад играч беше обявен Ламин Ямал, а за футболист номер 1 на турнира – Родри.

На трибуната при награждаването са и принц Уилям, кралят на Испания Фелипе VI и принцеса София, които поздравиха футболистите.

Припомняме, че преди дни оракулът орангутан Валтер предсказа кой ще спечели трофея.

След като получи възможност да избира между две еднакви торбички, окачени на въже, Валтер първи грабна тази с испанското знаме.