Снимка: news.bnt.bg
„Евроманган“ ЕАД ще забави майските заплати с две седмици. Предвиждаме тяхното плащане в периода 14-20 юли: съобщават от дружеството концесионер на мангановата мина Оброчище край балчишкото село Църква.
Обясняват че имат финансови затруднения, предаде Радио Варна.
Връченото на 5 юни т.г. писмо на Министерство на енергетиката за временно спиране на концесията е принудило концесионера да прекъсне вече започналия транспорт към пристанището на руда, произведена през 2016 г.
„Нашата информация показа, че работниците възнамеряват да обявят стачка в рудника в края на първа смяна на 3 юли. За да избегнем нова подземна стачка, разпоредихме да бъде изключено елзахранването на шахтите и да има засилена охрана край тях, за да не могат да слязат в рудника , заявява Тереза Данкова – представител на дружеството.
В писмо до работодателя Национален синдикат „Защита“ настоява за социален диалог и за изпълнение на договореностите в колективния трудов договор и споразумението от 5 юни тази година.
Иска се осигуряване на работно облекло и лични предпазни средства, допълнителни споразумения за увеличение на основните трудови възнаграждения от 1 април т.г, както и за своевременно получаване на заплатите и ваучерите за храна, възстановяване на транспорта.
Секретарят на синдикалната организация в мината Димитър Иванов заяви, че не стачкуват, а не са допуснати под земята. Тези дни очакват среща за разговор с изпълнителния директор Дейвид Уелингс:
*******
Спонсор на наградата този месец: 
Стани част от новините с NovaVarna.net! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на info@novavarna.net или на facebook.com/media.novavarna. Направи своята новина най-популярна. Сподели я с приятелите си.
Всеки месец най-четената публикация по читателски сигнал печели НАГРАДА.
За реклама: https://novavarna.net/реклама
Чети, споделяй и коментирай най-важното от Варна, България и света!