in

Футболният отбор „Девня 2005“ откри новия сезон с победа, 4:2 над „Черноморец“ (СНИМКИ)

Отборът на „Девня 2005“ откри новия сезон в „А“ Областна група с убедителен успех над „Черноморец“ (Чернево).

Мачът се проведе в неделя на стадиона в „Повеляново“ при засилен зрителски интерес. Гостите поведоха на два пъти в първото полувреме, като вторият гол на „Черноморец“ бе реализиран заради нелепа грешка на вратаря на девненци.

Домакините обаче успяха да обърнат мача и първата част завърши с 3:2.

Второто полувреме продължи с надмощието на девненци, които вкараха четвърти гол в 75-ата минута и убиха надеждите на черноморци за нещо повече от загуба.

Като голмайстори от страна на домакините се отличиха футболистите Веселин Симеонов, Пламен Иванов и капитанът на отбора Диян Кателиев, който се разписа с цели два гола. Идната неделя девненци ще гостуват на „Атлетик“ (Провадия).