in

Мачът между Черно море и ЦСКА буквално „запали“ варненци

Снощи мачът между Черно море и ЦСКА буквално ескалира.

Още преди началото на мача, феновете на „червените“ изстреляха сигнална ракета в покрива на “Хепи” на Севастопол срещу Черно Море. Инцидентът се случи малко след 18:30 часа.

Наш читател разказва за случилото се в Хепи:

Бяхме седнали на заведение, когато феновете на ЦСКА минаха под полицейска охрана и изстреляха някакъв запален предмет на покрива на Хепи. Отначало по-скромно, после доста по-силно пожара се разгоря.

Братовчед ми каза на полицаите, изтича до Хепи да предупреди и тях, звънна на 112. Минувачите също започнаха да звънят на 112, събра се тълпа… Като на филм, пожарната дойде, почна се една борба… Яко гореше изолацията под покрива!
Пожарникарите овладяха положението, а за нас остана въпроса – Нормално ли е това?“

За самата среща беше мобилизиран целият униформен състав на полицията. По време на мача напрежението също не стихваше. Фенове и на двата отбора се надпреварваха с викове и димки.

След като и двата отбора изпускаха положения, в 96-тата минута с гол на Фернандо Каранга, ЦСКА-София победи моряците на стадион „Тича“.

Загубата на Черно море до голяма степен се дължеше и на изгонването на изгонения Цветелин Чунчуков в 85-ата минута.

Така „моряците“ допуснаха трета поредна загуба в първенството, а победата на ЦСКА е 7-а поред.