in

Малките „моряци“ със сребърни медали от турнир в Пловдив

Снимка: ФК "Черно море"

Младите надежди на „Черно море“, родени през 2009-та година, спечелиха сребърните медали от силния турнир “Пловдив Сити къп”.

Надпреварата се проведе на Спортната база в Младежкия център в Пловдив и бе за таланти до 10-годишна възраст.

“Моряците”, водени от Мирослав Мирчев, спечелиха и трите си мача в своята група. Варненци стартираха с 4:1 над Локомотив (Пловдив), разгромиха Берое със 7:0 и победиха с 3:1 Бургас спорт.

Така Черно море се класира за финала на турнира, където отстъпи на домакините от Ботев Пловдив с 2:4.

Сребърните медали и купата на “моряците” бяха връчени от легендарния халф на “Ботев” и настоящ шеф на Дирекция „Спорт и младежки дейности“ към Община Пловдив Петър Зехтински.

Съставът на Чарно море: Александър Панайотов, Виктор Янчев, Мартин Пенчев, Росен Диманов, Данислав Куцаров, Димитър Добрев, Кирил Захариев, Любен Бакърджиев, Теодор Георгиев, Кристиан Маринов, Борис Ефтимов, Славен Стефанов, Мартин Георгиев, Никола Градинаров, Георги Николаев, Борис Илиев и Георги Димитров.