in

ОУ „Иван Вазов“ е победител в състезанията „Бързи и сръчни“ за 1-ви клас във Варна

Около 80 първокласници от седем училища се включиха във финалните състезания „Бързи и сръчни“, които се проведоха в многофункционалната спортна зала на Първа езикова гимназия.

Отборите се състояха от 5 момчета и 5 момичета, а трасето включваше – спринтово бягане, слалом между конуси, провиране, прескок и шут с крак на топка във врата, с обща дължина 20 метра, съобщи Община Варна.

На първо място и шампиони комплексното класиране за учебната 2017/2018г. станаха учениците от ОУ „Иван Вазов“, следвани от децата от СУ „Димчо Дебелянов“ и на трето място – ОУ „Ангел Кънчев“.

Победителите получиха купи и медали, а всички участници – грамоти и подарък – ключодържател с логото на „Варна – Кандидат за европейски град на спорта“.

След състезателната част се състоя и томбола с много предметни награди.