Монтират ново енергоспестяващо улично осветление в целия к-с „Изгрев“ в Бургас.
Изпълнението на проекта започна от бул. „Димитър Димов“. Скоро ще се навлезе в дълбочина между жилищните блокове. На мястото на старите се поставят общо 765 енергоспестяващи осветителни тела. Ще бъдат издигнати 134 нови стълба. Около 50 от тях ще са по бул. „Димитър Димов“. Голяма част от новите стълбове са на места, където досега изобщо нямаше улично осветление. Налага се подмяната на четири километра амортизирана подземна кабелна мрежа.
До есента на тази година проектът ще бъде изпълнен на територията на целия жилищен комплекс. Община Бургас осигури средства за изпълнението му от Национален доверителен екофонд, като участва и със собствено съфинансиране.
Комплекс „Изгрев“ ще се интегрира в автоматичната система за управление на осветлението в целия Бургас. Подобен проект бе изпълнен преди няколко години на територията на „Меден рудник“. Желанието на Общината е да продължи с обновлението на уличната осветителна система и в другите големи квартали.
*******
Спонсор допълнителна награда: 
Стани част от новините с NovaVarna.net! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на info@novavarna.net или на facebook.com/media.novavarna.
Всеки месец най-четената публикация по читателски сигнал печели НАГРАДА.
Подкрепи благотворителна кауза
За реклама: https://novavarna.net/реклама
Чети, споделяй и коментирай най-важното от Варна, България и света!