Варна ще се включи в инициативата Ден без автомобили на 16-ти септември, която е част от Европейската седмица на мобилността, научи „Нова Варна“.
Комисарят по транспорта на ЕС Виолета Булц отправи призив 2018-та да бъде „Година на мултимодалността“.
Инициативата Европейска седмица на мобилността се провежда всяка година и цели да насърчи европейските общини да въвеждат и подпомагат устойчивия транспорт и начини на придвижване. За 2018 година темата на кампанията е „Мултимодалност“ и ще се проведе под мотото „Комбинирай, движи се!“.
През 2000 година Ден без автомобили стартира като европейска инициатива, която дава на градовете възможност да покажат своята ангажираност с проблемите, свързани с опасването на околната среда.
Две години след успеха на инициативата започва да се провежда Европейската седмица на мобилността. Повече от 400 общини от 23 страни са участвали в първото издание. През 2016-та броят на общините е рекорден. Включват се 2427.
Стани част от новините с NovaVarna.net! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на info@novavarna.net или на facebook.com/media.novavarna.
Всеки месец най-четената публикация по читателски сигнал печели НАГРАДА.
Подкрепи благотворителна кауза
За реклама: https://novavarna.net/реклама
Чети, споделяй и коментирай най-важното от Варна, България и света!