in

Боксьорка и щангист са спортисти на годината във Варна(СНИМКИ)

Снимка: Мердин Берберов, "Нова Варна"

Христо Христов и Станимира Петрова са спортист №1 на Варна за тази година

Христов е сребърен медалист в категория над 85 кг във вдигането на тежести от младежките олимпийски игри в Буенос Айрес. Петрова е европейска шампионка по бокс за втори път в категория до 57 кг.

Снимка: Мердин Берберов, „Нова Варна“

За отбор на Варна за 2018 бе избран шампионът на България по плажен футбол МФК Спартак. Варненци заеха престижното 12-о място в Шампионската лига в Португалия.

Инициативата за избиране на “Спортист на Варна” е некомерсиална и има за цел да стимулира варненските спортисти, отбори, треньори и ръководители за постигнати високи спортни успехи през съответната година.

Класирането се извършва по значимост на техните постижения през съответната година от спортните журналисти в град Варна.