Мариус Куркински отново на сцената на ФКЦ – Варна с “Черното пиле” (ПРОГРАМА)

На 23 април от 19.00 ч. във ФКЦ варненци отново ще имат щастието да гледат моноспектакъла на Мариус Куркински “Черното пиле”.

Вижте и пълната седмична програма на Фестивалния и конгресен център във Варна:

МУЗИКА:
19 април – зала 1 -11 ч.
КОНЦЕРТ по случай 138 години ОУ ,,ПAНАЙОТ ВОЛОВ” – Варна

19 април – зала 1 – 18 ч.
КОНЦЕРТ НА ОУ “ЧЕРНОРИЗЕЦ ХРАБЪР”

22 април – зала 1 – 19 ч.
ЕВРОПЕЙСКИ МУЗИКАЛЕН ФЕСТИВАЛ, ВАРНА 2019
РОБИ ЛАКАТОШ, цигулка и неговият ансамбъл
микс от чардаш, класика и джаз
25 април – зала 1 – 17 ч.
ПРАЗНИЧЕН КОНЦЕРТ НА ВАРНЕНСКА ТЪРГОВСКА ГИМНАЗИЯ

ТЕАТЪР:
23 април – зала 1 – 19 ч.
“ЧЕРНОТО ПИЛЕ” от Николай Хайтов
Моноспектакъл на Мариус Куркински

24 април – зала 1 – 19 ч.
“МРЪСНОТО КОПЕЛЕ” от Жорди Галсеран
Постановка: Пламен Панев
С участието на: Асен Блатечки, Николай Урумов, Светлана Бонин, Христо Бонин

КИНО:
19 април – зала „Европа“ – 15:00 часа
ATTILA MARCEL – Франция, 2012, 106 мин., със субтитри на български език
Режисьор: Силвен Шоме
ВХОД СВОБОДЕН

19 април – зала „Европа“ – 18:30 часа
20 април – зала „Европа“ – 19:00 часа
21 април – зала 1 – 18:00 часа
22 и 24 април – зала „Европа“ – 20:00 часа
23 април – зала 6 – 18:15 часа
25 април – зала 5 – 18:15 часа
“ЛОШО МОМИЧЕ” – България, 2019, 85 мин.
Сценарист и режисьор: Мариан Вълев
В ролите: Любомира Башева, Деян Донков, Станислава Артмутлиева, Елена Телбис, Диляна Попова, Велислав Павлов, Дария Симеонова
Филм, базиран на истински истории от живота

ПРЕМИЕРА:
19 април – зала „Европа“ – 20:30 часа
20 април – зала „Европа“ – 17:00 часа
21 април – зала 1 – 20:00 часа
22 и 24 април – зала „Европа“ – 18:00 часа
23 и 25 април – зала „Европа“ – 20:00 часа
„СЛЕД“ – САЩ, 2019 , 106 минути, Драма , Романтичен
Режисьор: Джени Гейдж
В ролите: Джозефин Лангфорд, Хироу Файнс Тифин, Питър Галахър, Селма Блеър, Дженифър Бийлс
По книгата на Анна Тод

19 април – зала 5 – 14:00 часа
20 април – зала 5 – 18:10 часа
22 април – зала 5 – 20:20 часа
23 и 25 април – зала 5 – 16:00 часа
“ДЖЕБЧИИ ” – Япония, 2018 год., 121 мин., драматична комедия
Режисьор: Хирокадзу Коре-еда
В ролите: Лили Франки, Кирин Кики, Сосуке Икемацу
Награди и номинации:
Оскар ’19 – Номинация за най-добър чуждоезичен филм
Кан ’18 – Златна палма
Мюнхен ’18 – Награда OSRAM за най-добър чуждоезичен филм
Ванкувър ’18 – Най-добър чуждоезичен филм

ПРЕМИЕРА:
19 април – зала 5 – 16:30 часа
20 април – зала 5 – 12:30 часа
21 април – зала 5 – 16:45 часа
22 април – зала 5 – 15:00 часа
24 април – зала 5 – 14:30 часа
25 април – зала 5 – 18:15 часа
„ЗЛАТНАТА РЪКАВИЦА“ – Германия, Франция, 2019, 115 мин.
Режисьор: Фатих Акин
В ролите: Марк Хосеман, Йонас Даслер, Адам Бусдукос, Катя Щут, Маргарете Тийзел

19 април – зала 5 – 19:00 часа
ФИЛМОВ ФЕСТИВАЛ “MASTER OF ART” 2019 ВАРНА
“АНСАМБЪЛ „АЛЕКСАНДРОВ“- ИЗКУСТВО И ПОРЯДКИ” – Русия, 2018, 50 мин.
Режисьори: Расим Полоскин и Игор Левин

19 април – зала 5 – 20:30 часа
ФИЛМОВ ФЕСТИВАЛ “MASTER OF ART” 2019 ВАРНА
“ОРКЕСТЪР ОТ ИЗГНАНИЦИ” – САЩ, Израел,2012,85 мин.
Режисьор Джош Арънсън

19 април – зала 6 – 11:00 часа
20, 22 и 24 април – зала 6 – 11:30 часа
21 април – зала „Европа“ – 12:45 часа
23 и 25 април – зала „Европа“ – 11:00 часа
„БЕЛИЯ ЗЪБ” – Франция, Люксембург, САЩ, 2018, 87 мин., дублиран на български език
Режисьор: Александър Еспигарес
По книгата на Джек Лондон

19 април – зала 6 – 14:00 часа
20 април – зала 6 – 20:00 часа
21 април – зала „Европа“ – 17:00 часа
22 и 24 април – зала 6 – 20:15 часа
23 април – зала 6 – 18:00 часа
25 април – зала „Европа“ – 18:00 часа
„ЖЕНА НА ВОЙНА“- Исландия, Франция, Украйна 2018г , 101 минути, Драма , Комедия
Режисьор: Бенедикт Ерлингсон
В ролите: Халдора Гейрхардсдотир, Йохан Сигурдарсон, Хуан Естрада, Йорундур Рагнарсон
Награди: Голямата награда на Европейския Парламент – ЛУКС,
Официална селекция за „Седмица на критиката”, Кан 2018;
SACD награда на критиката
Golden Weeк, награда на публиката в „Седмица на критиката”
Favorite Cinecole, награда на публиката, Valbonne
LUX FILM PRIZE, награда на Европейския Парламент 2018
Награда на публиката, Zagreb Film Festival 2018
Гранд при на публиката, Sevilla European Film Festival 2018
Награда за най-добър филм, Hamburg Film Festival 2018
Специалната награда, Haifa International Film Festival 2018
Награда за най-добра актриса за Хатълдоура Гейрхардсдоутир, Valladolid International Film Festival 2018
Награда за най-добра актриса за Хатълдоура Гейрхардсдоутир, New Montreal Festival 2018
Награда на Film Nordic Council Film Prize 2018
Награда Kingfisher Prize, Ljubljana International Film Festival
Награда за най-добър режисьор, Shaken Aimanov IFF
Награда за най-добър режисьор, Ourense Film Festival
Награда за най-добра музика за Давид Тор Йоунсон, Nordic Music Awards
Награда на публиката, International Film Festival of Tromsø
Награда за най-добър филм, International Film Festival of Byron Bay
Награда за най-добър филм, International Cinema Festival of Abitibi –
Голямата награда Temiscamingue, награда за най-добър сценарий и наградата за най-добра актриса, International Film Festival of Truskavets
Награда на NDR Film Prize
Награда Interfilm Church Prize и награда на публиката, Nordic Film Days in Lübeck

ПРЕМИЕРА:
19 април – зала 6 – 16:00 часа
20 април – зала „Европа“ – 11:00 часа и 15:15 часа
21 април – зала „Европа“ – 11:00 ч. и 15:00 часа
22, 23, 24 и 25 април – зала „Европа“ – 16:00 часа
„ПАРКА НА ЧУДЕСАТА“ – САЩ, Испания, 2019, 85 минути
Режисьор: Дейвид Файс
Сценарий: Джош Апелбаум и Андре Немек
По историята на: Робърт Гордън, Джош Апелбаум и Андре Немек

19 април – зала 6 – 18:00 часа
ФЕСТИВАЛ НА РУСКОТО КИНО
„АМЕРИКАНСКА ДЪЩЕРЯ“ – Русия, 100 мин.
Режисьор: Карен Шахназаров
В ролите: Владимир Машков, Мария Шукшина, Елисон Уитбек

19, 23 и 25 април – зала 6 – 20:00 часа
20 април – зала „Европа“ – 13:00 часа
21 април – зала 6 – 20:15 часа
22 и 24 април – зала 6 – 18:00 часа
„ХЕЛБОЙ“ – САЩ 2019 , 120 мин., Екшън , Приключенски , Фентъзи
Режисьор: Нийл Маршал
В ролите: Дейвид Харбър, Мила Йовович, Иън Макшейн, Даниел Дей Ким, Пенелъпи Мичъл
По книгата на: Майк Мигнола

ПРЕМИЕРА:
20 април – зала 1 – 19 ч.
СРЕЩА-АВТОГРАФ С ЕКИПА на „БЯГАЙ“ – България, 2019, 97 мин.
Режисьор и сценарист: Матей Генчев
В ролите: Матей Генчев, Симона Милушева, Йордан Босев, Десислава Димова, Галин Гочев, Божидар Костадинов, Неда Спасова, Максим Генчев, Йордан Георгиев

20 април – зала 5 – 14:45 часа
21 април – зала „Европа“ – 13:20 часа
24 април – зала 5 – 17:00 часа
“ДИВАТА КРУША” – Турция, Франция, Германия, България, Босна и Херцеговина, Македония, Швеция, Катар, 2018 год., 188 мин.
Режисьор: Нури Билге Джейлан
В ролите: Айдън Догу Демиркол, Мурат Джемдир, Бенну Йълдъръмлар, Хазар Ергючлю, Серкан Кескин

20 април – зала 5 – 20:30 часа
ФИЛМОВ ФЕСТИВАЛ “MASTER OF ART” 2019 ВАРНА
“БЕРНИНИ РАЗКАЗВА БЕРНИНИ” – Италия, 2018, 56 мин.
Режисьор Андрес Арсе Малдонадо

20 април – зала 6 – 13:30 часа
22 април – зала 6 – 15:30 часа
“ЗЕЛЕНАТА КНИГА” – САЩ, 2018, 130 мин.
Режисьор: Питър Фарели
В ролите: Виго Мортенсен, Махершала Али, Линда Карделини
Награди и номинации:
Оскар ’19 – Номинация за най-добър филм, най-добър главен актьор (Виго Мортенсен), най-добър поддържащ актьор (Махершала Али), най-добър монтаж (Патрик Дж. Дон Вито), най-добър оригинален сценарий
Златен глобус ’18 – Най-добър сценарий, най-добър филм – мюзикъл или комедия, най-добър актьор в поддържаща роля в игрален филм (Махершала Али)
БАФТА ’18 – Номинация за най-добър поддържащ актьор (Махершала Али), най-добър филм, най-добър главен актьор (Виго Мортенсен) и най-добър оригинален сценарий
Торонто ’18 – Наградата на публиката
Номинации:
Кан – Откриваща гала; Конкурсна програма

20 април – зала 6 – 16:00 часа
„ОТРОВА ИЛИ СВЕТОВНА ИСТОРИЯ НА ОТРОВИТЕЛСТВОТО“ – Русия, 2001, 106 мин.
Режисьор: Карен Шахназаров
В ролите: Олег Басилашвили, Игнат Акрачков, Александър Баширов, Жана Дуданова

20 април – зала 6 – 18:00 часа
„КАВКАЗКА ПЛЕННИЦА“ – Русия, 1967г , 85 минути, Комедия
Режисьор: Леонид Гайдай
В ролите: Евгений Моргунов, Георгий Вицин, Владимир Етуш, Фрунзик Мкртчян, Наталия Верлей, Юрий Никулин, Александър Демяненко, Руслан Ахметов

21 април – зала „Европа“ – 19:30 часа
“СНИМКА С ЮКИ” – България, 2019, 110 мин.
Режисьор: Лъчезар Аврамов
В ролите: Кики Сугино, Рушен Видинлиев, Серафим Тодоров, Весела Бабинова, Мариана Крумова, Рашко Младенов, Радосвета Василева

21 април – зала 5 – 19:00 часа
ФИЛМОВ ФЕСТИВАЛ “MASTER OF ART” 2019 ВАРНА
“ФЛОРЕНЦИЯ, УФИЦИ, ОБГРИЖВАНЕТО” – Италия, 2018, 53 мин.
Режисьор: Лука Галаси

21 април – зала 5 – 20:30 часа
ФИЛМОВ ФЕСТИВАЛ “MASTER OF ART” 2019 ВАРНА
“ГОРЯ” – Испания, 2018, 51 мин.
Режисьор: Андреу Сигнес
21 април – зала 6 – 13:00 часа
“УЮТ” – България, 2019, 140 мин.
Режисьор: Камен Донев
В ролите: Камен Донев, Албена Колева, Валентин Танев, Захари Бахаров, Стефка Янорова, Бойка Велкова, Николай Сотиров, Патриция Пъндева, Ани Пападопулу
Първи авторски игрален филм на Камен Донев по три едноактни пиеси.

21 април – зала 6 – 15:30 часа
„ПАЗИ СЕ ОТ АВТОМОБИЛ“ – Русия, 1966 , 94 минути
Режисьор: Елдар Рязанов
В ролите: Олег Ефремов, Донатас Банионис, Андрей Миронов, Любов Добржанска, Инокентий Смоктуновски Сценаристи: Елдар Рязанов, Емил

21 април – зала 6 – 17:30 часа
„МОСКВА НЕ ВЯРВА НА СЪЛЗИ“ – Русия -1979 г.,142 мин., Комедия, Драма, Романтичен
Режисьор: Владимир Меншов
В ролите: Алексей Баталов, Вера Алентова, Ирина Муравьова, Раиса Рязанова, Александър Фатюшин, Борис Сморчков, Виктор Уралский, Валентина Ушакова, Юрий Василев, Евгения Ханаева, Олег Табаков

22 април – зала 5 – 18:30 часа
ФИЛМОВ ФЕСТИВАЛ “MASTER OF ART” 2019 ВАРНА
“YOU´LL NEVER WALK ALONE” – Германия, 2017, 95 мин.
Режисьор: Андре Шефер
Фестивали: ДОК.фест, Мюнхен, Германия 2017

23 април – зала 5 – 18:30 часа
ФИЛМОВ ФЕСТИВАЛ “MASTER OF ART” 2019 ВАРНА
“ФРАНК ГЕРИ: ДА СТРОИШ ПРАВОСЪДИЕ” – САЩ 2018, 70 мин.
Режисьор Ултан Гилфойл
Фестивали: Нюйоркски фестивал на филми за архитектура и дизайн, САЩ, 2018

23 април – зала 5 – 20:00 часа
„ЧУВСТВО ЗА НЕПОНОСИМОСT“ – България, 102 мин.
Сценарист: Дочо Боджаков
Режисьор: Боя Харизанова
В ролята на разказвача: Калин Врачански
Гласът на Георги Марков: Пламен Великов

24 април – зала 5 – 20:30 часа
ФИЛМОВ ФЕСТИВАЛ “MASTER OF ART” 2019 ВАРНА
“БЕЛИТЕ СТЕНИ НЕ КАЗВАТ НИЩО” – Аржентина, 2017
Режисьори: Джони Робсън и Гейтс Брадли
Фестивали: Международен документален фестивал Хот Докс, Канада, 2017

25 април – зала 5 – 20:30 ч.
ФИЛМОВ ФЕСТИВАЛ “MASTER OF ART” 2019 ВАРНА
МУЗЕЯТ „ПРАДО“, МАДРИД – Германия, 2018, 55 мин.
Режисьор: Ралф Плегер

КОНФЕРЕНТНА ДЕЙНОСТ:
23 април – зала “Пресцентър” – 18 ч.
ПРЕМИЕРА НА КНИГАТА „СВИДЕТЕЛСТВА ЗА ПРЕХОДА” на бившия министър-председател Иван Костов, представя: Захари Карабашлиев

ОЩЕ ПРЕЗ СЕДМИЦАТА:
20 април – 18 ч. – Официално откриване на първата самостоятелна изложба на Валена Христова, 11 год. от Школата по живопис на Радко Мурзов и ученичка в НУИ „Д. Христов“
21 април – 11-18 ч. – Фермерски пазар Варна
Съвместна кампания на ФКЦ-Варна и НДК-София „re: ФКЦ – Рециклирай! Културно е.”
Изложба живопис на Георги Станчев–Гео

ОЧАКВАЙТЕ:

До 25 април
ФИЛМОВ ФЕСТИВАЛ “MASTER OF ART” 2019 ВАРНА

30 април – зала 1 – 19 ч.
По повод Великденските празници Фестивален и конгресен център представя:
ПРАЗНИЧЕН ОРГАНОВ КОНЦЕРТ на БОЯН БЪЧВАРОВ

10 май – зала 2 – 19 ч. – Концерт-спектакъл ТАНГО С ПИАЦОЛА

13 май – зала 1 – 19:30 ч.
“КАСТИНГ” – Мюзикъл с участието на Танцова трупа „Алексия“ и актьорите: Стефан Сърчаджиев, Татяна Христова, Красимир Демиров, Филип Филчев, Елеонора Иванова

14 май – зала 1 – 19:30 ч. – “КОЙ ПРИБИРА СУТРИН ЗВЕЗДИТЕ?”, театрално–музикален спектакъл за възрастни с участието на Димо Стоянов и група П.И.Ф.

29 май – зала 1 – 19 ч. – 45 години ДИАНА ЕКСПРЕС, класика и рок с Русенска филхармония

20 Музикална академия ВАРНА ИНТЕРНЕШЪНЪЛ:
11 юни – зала 1 – 19 ч. – МЕСА В ДО МИНОР K 427 – В.А.Моцарт
15 юни – зала 1 – 11 ч. и 19 ч. – “КАНДИД” – оперета от БЪРНСТЕЙН с диригент Маестро Грегъри Бухалтер, Метрополитън опера
27 юни – зала 1 – 19 ч. и 28 юни – зала 1 – 11 ч. – “ТАКА ПРАВЯТ ВСИЧКИ” – опера от В.А.Моцарт

16 юли – зала 1 – 20 ч. – КОНЦЕРТ НА КИЧКА БОДУРОВА

15 ноември – зала 1 – 20 ч. – КОНЦЕРТ НА ПИТЪР БЕНС – най-бързият пианист в света

Актуална информация за филмова, музикална и театрална програми ще намерите в сайта www.fccvarna.bg и във фейсбук страницата на Фестивален и конгресен център-Варна.

На касата на ФКЦ може да закупите билети за събития във ФКЦ, Опера Варна, сцена Филиал, Градска художествена галерия „Б. Георгиев“, Аула на ИУ, ДКС и други зали.

Билетен център ФКЦ: тел. 052/685-214, всеки ден от 10 до 21 ч., билети онлайн от сайта www.fccvarna.bg

*******

Стани част от новините с NovaVarna.net! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на info@novavarna.net или на facebook.com/media.novavarna.
Всеки месец най-четената публикация по читателски сигнал печели НАГРАДА.
Подкрепи благотворителна кауза
За реклама: https://novavarna.net/реклама
Чети, споделяй и коментирай най-важното от Варна, България и света!

Автор: Ралица Петкова

Завършила съм специалност „Българска филология“ във ВТУ „Св. св. Кирил и Mетодий“. Моите източници на вдъхновение са литературата, изобразителното изкуство и богатството на българския книжовен език.

Кадър: YouTube

Боряна Калейн спечели среброто от многобоя в Ташкент (СНИМКИ/ВИДЕО)

Снимката е илюстративна

Бебе се роди с 4 промила алкохол в кръвта