Варненският Районен съд раздаде условни присъди за шофирали след употреба на алкохол, съобщиха от пресцентъра на съда.
34-годишен мъж е хванат да управлява автомобил „Мерцедес“ в град Долни Чифлик в малките часове на 19 май т.г. с алкохолна концентрация над 1,2 промила. Деянието е било установено при направена проверка на водача на място с дрегер, както и с кръвна проба, резултатите от която отчели наличие на алкохол от 1,71 на хиляда. Съдът одобри споразумение, с което мъжът получава условна присъда от 4 месеца лишаване от свобода и лишаване от книжка за 11 месеца.
На 46-годишна жена, отново в бързо производство и по силата на споразумение с признаване на вината, съдът наложи също условно наказание от 3 месеца лишаване от свобода, като я лиши и от право да управлява МПС за срок от 5 месеца.
На 17 май т. год. тя е засечена зад волана на лек автомобил „Киа“ с концентрация на алкохол в кръвта от 1,36 на хиляда.
Подсъдимите са с чисто съдебно минало.
Постигнатите и одобрени от съда споразумения са окончателни.
*******
Спонсор на наградата този месец:
Стани част от новините с NovaVarna.net! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на info@novavarna.net или на facebook.com/media.novavarna.
Всеки месец най-четената публикация по читателски сигнал печели НАГРАДА.
Подкрепи благотворителна кауза
За реклама: https://novavarna.net/реклама
Чети, споделяй и коментирай най-важното от Варна, България и света!