in

Нова мода – събираш лайкове със снимки до токсично езеро (СНИМКИ)

Снимка: Instagram

Снимки на зашеметяващо езеро в Русия станаха хит в социалните мрежи.

Но всъщност езерото „Новосибирски Малдиви“ е резервоар за промишлени отпадъци и е пълно с опасни метални оксиди. Руската електроцентрала, която се намира в близост до опасното място, предупреждава туристите да не влизат в контакт с водата, тъй като е токсична, съобщава „Дарик“.

 

Вижте тази публикация в Instagram.

 

Как организовать и собраться на фотосессию ? Первое и самое главное определиться ЧЕГО ТЫ ХОЧЕШЬ! В голове должна быть четкая картинка образа, места и фото которые хочешь в итоге получить (лучше даже найти примеры ) Далее мы ищем фотографа? Как только у меня есть картинка того что я хочу, начинаются поиски. Захожу к фотографам на странички и смотрю на стиль, обработку, а там уже понимаю подойдёт ли этот стиль под мою задумку ☺️ Далее договариваемся ) Когда переписываешься с фотографом общение должно быть легким и комфортным. Если переписка ни как не ладится, вы не можете найти общий язык , но работы КАПЕЦ как запали в душу, то при личной встрече вы так же не сможете найти общий язык , ты не сможешь расслабиться и в итоге не будет того результата, что хотела ! ❗️Так же если ты хочешь лав стори, а у фотографа в портфолио только дети ❌ НЕТ! Мы выбираем тех кто снимает в той сфере что нам нужна ❗️ Это ВАЖНО! Нашли фотографа, договорились (скинули примеры чего делаем , далее фотограф может подсказать с локацией и образом), выбрали день, время, место . Пол дела сделано! Далее образ. Если потребуется стилист то действуем по тому же плану, что и с фотографом ☝? Договорились . Образ ? ищем что то у себя в гардеробе, если нет подходящего, то покупаем , сохраняем все бирки, а после съёмки возвращаем (так делают оооочень многие, так что ты не будешь первой и не чего бояться?) Далее продумываем детали(украшения). Серёжки, кольца, браслеты, колье, цепочки, все что угодно ! Это должно сочетаться с образом, так что не переборщи ? Так же если это #фотопикник, то мы продумываем каждый кекс ? ищем примеры! И в конце концов пишем СПИСОК, что бы ни чего не забыть! Я пишу все детали (цвет белья, платье,обувь,украшения и т.д) Так же необходимо взять с собой : ✅матирующие салфетки ✅прозрачный блеск ✅расчёска ✅ватные палочки (на случай если нужно что то подправить в макияже) Это мой список и то как Я готовлюсь к съемкам, ни разу способ/список не подвёл ?? Надеюсь и вам этот пост будет полезен) Ph:@ekaterinaaaaks Stylist:@grimerkalab @lionheart_jew – украшения ручной работы . . . #lovestory #золоотвал #тэц5 #фотографновосибирск #фотографнск #стилистновосибирск #визажистновосибирск

Публикация, споделена от @ zheleznova.marina на

Изглежда че опасността не спира жадните за лайкове посетители.

Някои от тях не само се снимат във водата, но и пият от нея, описвайки я като „сладка“ или „с вкус на варовик“. Други пък дори си направиха сватбена фотосесия.

 

Вижте тази публикация в Instagram.

 

Photo: @o_k_julia_69_

Публикация, споделена от ?Новосибирские Мальдивы ?? (@maldives_nsk) на

Езерото е създадено изкуствено и съдържа пепел от изгорелите кафяви въглища от електроцентралата, която снабдява с електричество град Новосибирск. Синият цвят се дължи на разтворените калциеви соли и оксиди на различни метали.

 

Вижте тази публикация в Instagram.

 

see u ?? #novosibirsk #nature #sea #summer #sky

Публикация, споделена от ???? ? ⠀ (@annetteeee) на

„Миналата седмицата нашият водоем за отпадъци стана знаменитост в социалните мрежи“, пишат от централата на сибирския ТЕЦ и предупреждават посетителите да не пият водата и да избягват контакт с кожата.

*******
Спонсор на наградата този месец: Happy LifeHappyLife

Стани част от новините с NovaVarna.net! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на info@novavarna.net или на facebook.com/media.novavarna.
Всеки месец най-четената публикация по читателски сигнал печели НАГРАДА.
Подкрепи благотворителна кауза
За реклама: https://novavarna.net/реклама
Чети, споделяй и коментирай най-важното от Варна, България и света!

Публикувано от Редакция "Нова Варна"

Изпращайте ни вашите сигнали и снимки от Варна и региона по всяко време на чрез платформата signali.novavarna.net , на имейл press.novavarna@gmail.com или на нашата фейсбук страница https://www.facebook.com/media.novavarna
За реклама - https://novavarna.net/реклама/