Категории: Черноморие

Повдигнаха обвинение на двете деца, пребили 14-годишно момче в Бургас (ВИДЕО)

Реклама

Прокуратурата в Бургас повдигна обвинение на две момчета на 14 и 17 години, които пребили друго 14-годишно момче. Нападателите са с мярка за неотклонение надзор от инспектор от Детска педагогическа стая. Случаят се разигра вчера на черен път между две поморийски села. На видеоклип се вижда как двете момчета блъскат и ритат третото, което е паднало на земята.

Насилие между деца: Двама са задържани след побой над 14-годишен в Бургаско

Това се случва в неделя около 14:30 на черен път между поморийските села Гълъбец и Страцин. Битото момче и негов приятел излезли на разходка с колела. До село Страцин срещнали други две момчета – на 14 и 17 години. Последвало спречкване. Едното дете успяло да избяга, другото било нападнато.

„Той се прибра леко притеснен, но не ни каза нищо особено. Заплахите към него са били от сорта на „повече не искам да те виждам тук”, „няма да идваш повече в нашето село”, каза Ахмед Хюсеин – брат на пострадалия, предаде NOVA.

Час по-късно видеозаписът стига до кмета на село Страцин – Хасан Кралъ, откъдето са момчетата, упражнили насилието. „Веднага се обадих на полицията. За 40 минути вече бяха в Страцин с екип от 3 коли, за което им благодаря”, каза той.

Двете момчета са отведени за срок от 24 часа. Екип на NOVA откри Юзеле Ахмед – лелята на по-голямото от тях. Така стана ясна и неговата версия защо са набили друго дете. „Каза, че е псувало на майка и затова го е ударил“, каза Юзеле Ахмед.

Другият нападател, на 14 години, живее в отсрещната къща. Преди час е пуснат от ареста.

Срещу двамата нападатели вече е повдигнато обвинение за побой по хулигански подбуди. Освободени са от ареста с мярка „Надзор на инспектор от Детска педагогическа стая”.

„Наказанието е до 1 година лишаване от свобода или пробация”, обяви Йовита Григорова – говорител на Апелативната прокуратура в Бургас.

В село Гълъбец твърдят, че пострадалото момче не е конфликтно.

„Скромно момче е. Не е такова, което да мине и не поздрави”, коментира Сали – жител на Гълъбец.

„Физически е добре, психически не мога да бъди сигурен как е. Това в клипа наистина е много агресия”, каза Ахмед Хюсеин – брат на пострадалия.

Затова семейството ще търси психолог.

По публикацията работи: Мариела Анастасова

Реклама
Leave a Comment

Последни новини

Патриарх Даниил: Решението на Радев за руския патриарх е смело и правилно

Патриарх Даниил подкрепи позицията на Румен Радев срещу санкциите за руския патриарх Кирил В навечерието…

преди 10 минути

Автомобил се вряза в дентална клиника в София

Инцидент в "Лозенец": Кола помля фасадата на столична дентална клиника Мирен ден в столичния квартал…

преди 17 минути

ЕС иска да удължи временната закрила за украинските бежанци до 2028 г.

ЕС планира удължаване на статута за украинците: Какво включва предложението на ЕК? Европейската комисия (ЕК)…

преди 24 минути

Кървав инцидент в Казанлък: Мъж наръга жена на бензиностанция

Криминално в Казанлък: 37-годишен мъж е задържан след нападение над жена Драматичен случай разтърси град…

преди 40 минути

За мащабната акция във Варна около казуса „Баба Алино“: 25 задържани, сред тях 5 общински служители

Скандал във Варна: ГДБОП разследва схеми за незаконно строителство Специализирана полицейска операция разтърси Варна, насочена…

преди 45 минути

Шокираща кражба в Бургас: Откраднаха кутия с дарения за онкоболен баща на четири деца

"Бях в потрес": Онкоболен баща е жертва на нагла кражба на дарения в Бургас Общественото…

преди 57 минути