Категории: Черноморие

Повдигнаха обвинение на двете деца, пребили 14-годишно момче в Бургас (ВИДЕО)

Реклама

Прокуратурата в Бургас повдигна обвинение на две момчета на 14 и 17 години, които пребили друго 14-годишно момче. Нападателите са с мярка за неотклонение надзор от инспектор от Детска педагогическа стая. Случаят се разигра вчера на черен път между две поморийски села. На видеоклип се вижда как двете момчета блъскат и ритат третото, което е паднало на земята.

Насилие между деца: Двама са задържани след побой над 14-годишен в Бургаско

Това се случва в неделя около 14:30 на черен път между поморийските села Гълъбец и Страцин. Битото момче и негов приятел излезли на разходка с колела. До село Страцин срещнали други две момчета – на 14 и 17 години. Последвало спречкване. Едното дете успяло да избяга, другото било нападнато.

„Той се прибра леко притеснен, но не ни каза нищо особено. Заплахите към него са били от сорта на „повече не искам да те виждам тук”, „няма да идваш повече в нашето село”, каза Ахмед Хюсеин – брат на пострадалия, предаде NOVA.

Час по-късно видеозаписът стига до кмета на село Страцин – Хасан Кралъ, откъдето са момчетата, упражнили насилието. „Веднага се обадих на полицията. За 40 минути вече бяха в Страцин с екип от 3 коли, за което им благодаря”, каза той.

Двете момчета са отведени за срок от 24 часа. Екип на NOVA откри Юзеле Ахмед – лелята на по-голямото от тях. Така стана ясна и неговата версия защо са набили друго дете. „Каза, че е псувало на майка и затова го е ударил“, каза Юзеле Ахмед.

Другият нападател, на 14 години, живее в отсрещната къща. Преди час е пуснат от ареста.

Срещу двамата нападатели вече е повдигнато обвинение за побой по хулигански подбуди. Освободени са от ареста с мярка „Надзор на инспектор от Детска педагогическа стая”.

„Наказанието е до 1 година лишаване от свобода или пробация”, обяви Йовита Григорова – говорител на Апелативната прокуратура в Бургас.

В село Гълъбец твърдят, че пострадалото момче не е конфликтно.

„Скромно момче е. Не е такова, което да мине и не поздрави”, коментира Сали – жител на Гълъбец.

„Физически е добре, психически не мога да бъди сигурен как е. Това в клипа наистина е много агресия”, каза Ахмед Хюсеин – брат на пострадалия.

Затова семейството ще търси психолог.

По публикацията работи: Мариела Анастасова

Реклама
Leave a Comment

Последни новини

Ръст на заболелите от морбили: Каква е ситуацията във Варна и страната?

Здравното министерство с актуални данни: 408 случая на морбили в България. Колко са във Варна?…

преди 5 часа

Операция в Черно море: Военен кораб обезвреди потенциално опасен дрон край Варна

Военноморските сили унищожиха дрейфащ дрон край бреговете на Кранево На 26 юли 2026 г. специализиран…

преди 5 часа

33-годишният подпалвач остава зад решетките след посегателствата във Варна

Варненски съд остави в ареста мъжа, извършил умишлени палежи в "Аспарухово" и "Боровец" Варненският окръжен…

преди 6 часа

Варненският окръжен съд остави в ареста мъж, разпространявал чист фентанил

Тежка мярка: 52-годишен варненец остава зад решетките за търговия с опасен наркотик Варненският окръжен съд…

преди 6 часа

Трагедията във Венецуела: Жертвите на мощните земетресения надхвърлиха 580

Спасителна операция във Венецуела: Десетки затрупани след най-силните земетресения от век насам. Броят на загиналите…

преди 6 часа

Европа под обсада: Смъртоносна гореща вълна парализира държави и претоварва болници

Топлинен купол обхвана Европа: 150 милиона души са застрашени, отменят фестивали и масови събития заради…

преди 6 часа