Категории: Любопитно

Психолози съветват какво да правим, ако сме сами в Новогодишната нощ

Реклама

Не всички хора имат щастието да празнуват със семейство, приятели или с половинката си. Но дори и да сте сами винаги можете да отбележите празника подобаващо, така че да се почувствате удовлетворени

Самотните хора в навечерието на Нова година трябва да изпълняват желанията си и да се вслушват в себе си. Такива съвети за посрещането на новогодишния празник даде Елена Разумова, старши преподавател в катедрата по психотерапия и психологическо консултиране в Московския институт по психоанализа.

„Важно е да сте във връзка със себе си и да сте честни със себе си. Основното правило е да не се насилвате и да не правите това, което не е в унисон с вас сега. Трябва да се вслушаш в себе си и да разбереш какво искаш в тази новогодишна нощ. Може би този отговор на въпроса ще ви изненада, може и да ви зарадва“, предложи специалистката.

Тя обясни, че щом се вслушва в себе си, човек ще може да разбере какво наистина иска на този празник. Някой може да се почувства уморен и да си легне рано, някой, напротив, може да поиска нещо необичайно за празника, например да отиде на парти в йога център, а някой просто иска да се разходи, пише DarikNews.

Основната препоръка на Разумова е да вземете авторството над живота си в свои ръце и сами да организирате празник за себе си.

Тя отбеляза, че хората често търсят положителни емоции от помощта на другите.

„Понякога отиват в дом за сираци или старчески дом и организират там събития. Това е много ефективен начин да се прехвърлите от зациклянето върху себе си и своето страдание към това, което можете да дадете на света“, твърди психоложката, цитирана от руски медии.

На свой ред консултантът Иля Шабшин в Психологическия център на Волхонка подчерта, че тези, които са останали сами за празниците, трябва да се вслушват в себе си, а не да следват никакви тенденции.

„Трябва да се радваме, че ние сме тези, които можем да вземем решението, което ни устройва. Не е трагедия, че няма да има някакво празненство, това са само шаблони. Можем да направя избор, който ни подхожда“, обясни Шабшин.

По-рано клиничният психолог доц. Алексей Мелехин разказа как да се справим със синдрома на новогодишната тревожност, който възниква при опита ни да подредим плановете и да изпълним всички задачи за празника. Кандидатът на психологическите науки препоръча „забавяне“ и на първо място да се определят петте най-важни неща, които трябва да се направят преди Нова година.

По публикацията работи: Мариела Анастасова

Реклама
Leave a Comment

Последни новини

Царят на трапезата: Как да приготвим най-вкусния тиквеник

Едно от най-вкусните ястия през това време от годината е тиквеникът. Той присъства на трапезата…

преди 5 часа

Идва Андреевден. Как се подготвя празничната трапеза

След няколко дни, в самия край на ноември, на 30-то число от месеца, православните християни…

преди 5 часа

Новата седмица започва с празник. Ето кой има имен ден в понеделник

Утре, на 25 ноември отбелязваме деня на Свети Климент Охридски. Софийският университет, който носи неговото…

преди 5 часа

Масови полицейски проверки по пътищата на страната

10 983 моторни превозни средства са проверени в рамките на разпоредената специализирана полицейска операция за…

преди 5 часа

Няколко вида чай, които ще ви избавят от кашлицата

Кашлицата е рефлекс, който тялото ви използва, за да ви помогне да изчистите дихателните си…

преди 8 часа

Това е рецептата за най-вкусната супа топчета

Супа топчета е една от любимите на децата. Ако я приготвите както трябва ще впечатлите…

преди 8 часа