in

Исторически успех: Гришо срази световния номер 2 (ВИДЕО)

Кадър: TennisTV

Грандиозен успех за българския тенисист Григор Димитров. Днес той успя да се класира на четвъртфинал на тенис турнира от сериите Мастърс в Шанхай. Българинът успя да срази не кого да е, а световния №2 – испанеца Карлос Алкарас с 5:7, 6:2, 6:4 за 2 часа и 9 минути в мач от осминафиналите

С тази страхотна победа 32-годишният спортист си заработи 184 465 долара и 180 точки за световната ранглиста, в която сега заема 19-ата позиция.

Това е първи успех за българина в четвъртия мач между него и Алкарас.

Припомняме, че тази пролет Гришо загуби от испанеца на турнирите в Мадрид (2:5, 5:7) и в Лондон (4:6, 4:6), а преди година отстъпи в Париж с 1:6, 3:6.

За място на полуфиналите Григор Димитров ще излезе на корта срещу номер 22 Николас Джари от Чили, който елиминира Диего Шварцман с 6:3, 5:7, 6:3.