Британците с готовност биха споделили своето ДНК, ако това ще подобри защитата на тяхната финансова и лична информация, сочи ново изследване, резултатите, на което бяха публикувани наскоро.
Изненадващите 24% от анкетираните биха споделили ДНК данни със своята банка, докато 42% биха дали биометрична информация като пръстови отпечатъци, а повече от една четвърт или 26% са готови да споделят профила си в социална мрежа с тях.
„В последните шест месеца ние говорихме с хора и банки по целия свят в опит да разберем как връзката със смартфоните влияе на връзката ни с финансовите институции“, споделя Роки Скопелити, мениджър в Telstra – автори на споменатото изследване – пред ComputerWeekly.
„Това, което открихме е, че когато стане дума за мобилните приложения за банкиране, хората просто вече не вярват на сигурността на пароли и потребителски имена“, обяснява той.
Запитани за удовлетвореността си от услугите за авторизация в банковите институции, на които са клиенти, по-малко от половината анкетирани или 42% отговарят, че са „много доволни“, като е нужно да се отбележи, че това е различно за различните държави.
А вие, бихте ли поверили на вашата банка или на интернет услуга, която ползвате, вашият ДНК профил, имайки предвид постоянно увеличаващите се (успешни) атаки към финансови и друг тип институции и организации днес?
Според доклад на Verizon относно инцидентите по отношение на атаки към инститтуции и организации, в 60% от успешните пробиви на хакерите им са били нужни минути, за да проникнат в системите.
Доста плашещо е също така, че много институции проявяват нежелание да споделят данни за осъществени успешни пробиви към мрежите им или се забавят със съобщаването за това, излагайки своите потребители на още по-големи рискове.