Снимка: petel.bg
Както по-рано съобщихме, известно напрежение е възникнало във варненското село Каменар.
По информация на кмета на селото, е имало побой над роми в ромския квартал, от страна на мотористи и полицаи.
Говорителят на варненската полиция, И. Милева, съобщи за Нова Варна, че в 14.30 е подаден сигнал от мъж в Каменар, който твърди че е бил бит и на мястото са изпратени екипи.
Екип на „Нова Варна“ потърси информация на място от местни жители.
Те споделиха пред наш репортер, че има връзка между създалото се напрежение и изнасилената жена на ул. “Струга” във Варна.
Хората от селото коментираха още, че мотористите са влезли с цел отмъщение при ромите в Каменар.
Пострадалата при изнасилването жена е дала бегли описания на извършителя. Към момента 10 души са задържани.
Работата по случая продължава.
По думите на варненци по-рано днес напрежение е имало и в квартал „Максуда“.
Напрежение във варненското село Каменар! Кметът: Бият наред без да жалят жени и деца
*******
Стани част от новините с NovaVarna.net! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на info@novavarna.net или на facebook.com/media.novavarna. Направи своята новина най-популярна. Сподели я с приятелите си.
Всеки месец най-четената публикация по читателски сигнал печели НАГРАДА.
За реклама: https://novavarna.net/реклама
Чети, споделяй и коментирай най-важното от Варна, България и света!