Категории: България

Учителката, обвинена за побоя над дете в детската градина: Синините са от игра с друго детенце и от столчето (Видео)

Реклама

Вчера шокиращи снимки на момченце със синини по лицето обиколиха социалните мрежи. Потресен баща алармира за насилие над детето му в детска градина.

2-годишно дете беше взето от детска градина със синини по лицето и белези от ухапвания. Възпитателките отричат да са му посягали и обясняват случая с удряне в столче и целувки от друго дете.

Инцидентът е станал в детска градина „Пролет” в Панагюрище. Кристиян е там от едва два дни, когато дядо му го взима и вижда следите по лицето му. Учителките му дали мехлем да го маже, а то било разстроено, съобщават от „Бтв“.

Семейството на Кристиян винят учителката и посочват, че самото дете им е казало, че госпожата го е била по дупето, бузките и му е дърпала ухото.

Павлина Ерова е била дежурна тогава в групата. Тя заяви, че не го е удряла и не е имало причина да го прави. Разказа, че той искал да играе с дете, което му е съседче и са седнали на столчетата.

Те са се гушкали и прегръщали. Казах им да не се прегръщат. Краси се клатеше ту напред, ту назад. Има вероятност да се е чукнал в столчето. Продължиха да играят. Не съм го чула да плаче. Баткото го е цункал да му мине. Като го сложихме да спи видяхме, че има синки от едната страна”, разказва Ерова.

Анета Сапунджиева, директор на градината, заяви, че до инцидента се е стигнало от емоционална игра. Тя на своя страна обвини семейството на детето в агресия и заяви, че преподавателката е била обиждана и заплашвана от тях. Пусната е и жалба в полицията.

Майката на детето заяви, че е абсурд Краси да има синини от столче и той й казал, че учителката го е ударила, а баткото го е захапал. Педагозите и семейството на Краси влязоха в спор дали той може да говори. Според учителката той казва само „мама иде, тати иде, купи бонки”, а според семейството той говори добре и без проблеми.

Семейството е категорично, че Краси ще бъде записан на друга градина. Те искат госпожата да не бъде повече учителка и да има камери в градините.

Директорката добави, че ще предаде писмените обяснения на кмета на общината и ако прецени ще приложи санкции по кодекса на труда.

*******

Стани част от новините с NovaVarna.net! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на info@novavarna.net или на facebook.com/media.novavarna.
Всеки месец най-четената публикация по читателски сигнал печели НАГРАДА.
Подкрепи благотворителна кауза
За реклама: https://novavarna.net/реклама
Чети, споделяй и коментирай най-важното от Варна, България и света!

Реклама
Leave a Comment

Последни новини

Стрелят се на плажа във Варна. Двама са с опасност за живота

Сериозен инцидент с опасност за живота разтърси крайбрежието край Варна в неделя вечерта. Двама млади…

преди 7 часа

Ледена вода в жегата: Мит или реална опасност за здравето

С настъпването на летните горещини, много хора посягат към леденостудена вода, за да се разхладят…

преди 10 часа

Млада жена пуска селфи и изчезва в планината. Откриха я мъртва

Смъртта на младата жена, която беше в неизвестност от събота, сложи трагичен край на мащабната…

преди 10 часа

Малините: Сладка награда или скрита заплаха за здравето

Малините – тези сочни, ароматни плодове, често свързвани с лятото и детските спомени, крият в…

преди 10 часа

Утре изтича важен срок за пенсионерите в България

Пенсионерите, които получават своите месечни доходи чрез пощенските станции, трябва да имат предвид важна информация…

преди 10 часа

Атакуват ни магнитни бури: Ето как да се предпазим

Магнитните бури са често срещано природно явление, което може да повлияе на хората, особено на…

преди 10 часа