in

Как върви ремонтът на Варненската търговска гимназия? (СНИМКИ)

Снимка: Facebook/Иван Портних

Ремонтът на Варненската търговска гимназия „Георги Раковски“ върви с бързи темпове.

Това написа във фейсбук профила си кметът на Варна Иван Портних.

Снимка: Facebook/Иван Портних

„Поздравявам екипа, начело с директора Жечка Георгиева, който спечели проекта по ОП „Региони в растеж“ и успешно работи за неговото изпълнение. Рехабилитацията на сградата бе особено наложителна. В момента се изпълнява ремонт на покрива, подмяна на ВиК и ел. инсталации, саниране, боядисване и смяна на подови настилки, изграждане на нови тоалетни. Ще бъде възстановена и старата чешма в двора, изградена през 1888 г. Община Варна ще съдейства и за обновяване на двора на гимназията. Радвам се, че се срещнах и с част от възпитаниците на училището – енергични и мотивирани млади хора. Неслучаен е интересът на различни международни компании към Варна“, пише още в публикацията.

Снимка: Facebook/Иван Портних

„Георги Стойков Раковски“ е една от професионалните гимназии, включени в проект за обновяване и модернизация на регионалната образователна инфраструктура на 15 държавни професионални гимназии в системата на МОН в областите Варна, Добрич, Разград, Силистра и Шумен“. Общата му стойност е 15 574 000 лв. Бенефициент е Министерството на образованието и науката.

Снимка: Facebook/Иван Портних

Изпълнението на заложените дейности ще доведе до цялостна външна и вътрешна реконструкция на сградния фонд и прилежащите дворни площи, подновяване на обзавеждането и оборудването.

Снимка: Facebook/Иван Портних

Планира се подмяна на покрива и част от инсталациите, боядисване, смяна на дюшемета и др. Очаква се при ремонтите да няма сериозни изменения по конструкцията на сградата, като целта е да бъде запазен традиционният ѝ облик. Размерът на инвестицията е 1,3 млн.лв.

Снимка: Facebook/Иван Портних

Проектът ще продължи до 27.09.2020 г.

Публикувано от Ралица Петкова

Завършила съм специалност „Българска филология“ във ВТУ „Св. св. Кирил и Mетодий“. Моите източници на вдъхновение са литературата, изобразителното изкуство и богатството на българския книжовен език.