Категории: Варна

Подлез в окаяно състояние застрашава живота на варненци

Реклама

Жители на курортния комплекс „Св. Св. Константин и Елена“ са принудени да прескачат мантинелата на пътя и да пресичат натоварения път Варна-Златни пясъци, въпреки наличието на подлез. Причината да не го използва, е това, че той е в окаяно състояние и те се страхуват, че ще пропадне.

Подлезът се намира до спирка „Ботаническа градина“.

Марин Маринов живее в района и всеки ден минава през подлеза. Казва, че той не е ремонтиран от години и все повече се руши. От тавана пада мазилка. Стъпалата са разрушени, а от тях никнат храсти и дървета.

„Аз ги чистя всяка година, защото много бързо растат. Това не е моя работа, нямам време, а и никой не ми плаща. Мисълта ми е, че децата могат да се наранят в големите тръни на това дърво и това е много опасно за живота“, разказва пред БНТ Марин Маринов.

Подлезът няма рампа за детски колички и за хора с увреждания. Трудно е да се ползват и стълбите, защото много от стъпалата липсват.

И тъй като подлезът е опасен, хората са принудени да пресичат пътното платно.

Подлезът се намира на пътя Варна – Златни пясъци, който е изключително натоварен, особено през летния сезон.

„Трябва да прескачаме мантинелата с опасност за живота ни. Тук са едни от богатите туристи на Европа, които идват и не могат да минат. Плюс това е много грозно“, допълни Марин Маринов.

Освен това при всеки дъжд, подлезът се наводнява и водата не се оттича със седмици.

„Подлезът пропада. Ние – жителите на най-хубавия квартал на Варна, даваме сигнали само и само нещо да се направи, да се поднови, за да може нашите деца спокойно да минават през подлеза и да си вземат рейса за училище, а също и работниците навсякъде, обаче нищо не се получава“, коментира още Марин Маринов.

След сигнал от страна на БНТ към Община Варна, оттам са направили оглед на подлеза.

„Част от мазилката липсва, защото под платното за движение няма най-вероятно хидроизолация. Предстои да бъде извършен ремонт и на северното платно на път 1-9 тази година, след което най-вероятно ще бъде поставена хидроизолация от Агенция „Пътна инфраструктура“, след което ще бъде извършен и тотален ремонт на тавана на подлеза“, заяви Тихомир Тимов, началник отдел „Общинска инфраструктура“ в Община Варна.

Установена е и причината за наводняване на подлеза.

„Самият подлез е с канализационна система, с канали, които вчера при огледа беше констатирано, че са замърсени. Те също ще бъдат почистени именно с тази цел – да не се наводнява“, каза още Тихомир Тимов.

Дърветата и храстите ще бъдат почистени от фирмата, която поддържа подлеза. Следващата седмица започва ремонт на стълбите, опасната мазилка от тавана ще бъде съборена, ще бъдат поставени парапет и рампа за детски колички.

По публикацията работи: Мариела Анастасова

Реклама
Leave a Comment

Последни новини

Стрелят се на плажа във Варна. Двама са с опасност за живота

Сериозен инцидент с опасност за живота разтърси крайбрежието край Варна в неделя вечерта. Двама млади…

преди 7 часа

Ледена вода в жегата: Мит или реална опасност за здравето

С настъпването на летните горещини, много хора посягат към леденостудена вода, за да се разхладят…

преди 10 часа

Млада жена пуска селфи и изчезва в планината. Откриха я мъртва

Смъртта на младата жена, която беше в неизвестност от събота, сложи трагичен край на мащабната…

преди 10 часа

Малините: Сладка награда или скрита заплаха за здравето

Малините – тези сочни, ароматни плодове, често свързвани с лятото и детските спомени, крият в…

преди 10 часа

Утре изтича важен срок за пенсионерите в България

Пенсионерите, които получават своите месечни доходи чрез пощенските станции, трябва да имат предвид важна информация…

преди 10 часа

Атакуват ни магнитни бури: Ето как да се предпазим

Магнитните бури са често срещано природно явление, което може да повлияе на хората, особено на…

преди 10 часа