in

Заседание на комисия в Община Варна започна със скандал: Дойде общинска полиция

Снимка: Мердин Берберов, "Нова Варна"

Със скандал започна заседанието на комисия ПК „Благоустройство и комунални дейности” във Варна. Мария Димитрова – съветник от партия „Възраждане“, поиска  в дневния ред на комисията да влязат 6 точки, като председателят на комисията Христо Атанасов я предупреди, че нарушава правилника, като влиза в обяснителен режим към всяка една от точките. След това се намеси и Даниела Сокорова, присъстваща като гражданин, която подкрепи Мария Димитрова. Наложи се намесата на общинска полиция.

Новопостъпилият съветник от партия „Възраждане“ Мария Димитрова поиска в предварителния дневен ред да влязат 6 точки, по които тя е внасяла докладни до ОбС- Варна през последните години.

Председателят на комисията Христо Атанасов я предупреди, че нарушава правилника, като влиза в обяснителен режим към всяка. Адвокат Димитрова предложи администрацията на Съвета да извади докладните от архива и да ги внесе по служебен път.

Даниел Николов, съветник от БЗНС се изказа, че тези извънредни предложения, поради важността им за града може да бъдат обсъдени на нарочна среща в кабинета на Атанасов и след това да бъдат разглеждани от комисия БКД.

В този момент, без разрешение от председателя, какъвто е протоколът, думата взе адвокат Даниела Сокорова, присъстваща като гражданин, която подкрепи Мария Димитрова, настоя да бъде прието предложението на Николов за среща при Атанасов, за да не се отлага решаването на проблемите в града.

Сокорова влезе в словесна престрелка с Христо Атанасов, който се опита да й вземе думата. Тъй като не успя разпореди да бъде извикана охраната и прекрати заседанието. След 20 мин. общинска полиция дойде, но съветниците помолиха председателя за компромис и тя бе оставена в залата.

Охраната дойде за Даниела Сукорова, която се опита да защити обществения интерес, заложен в предложените от Мария Димитрова 6 точки:

– защита обществения интерес чрез възстановяване минералните басейни и чешма на дом Младост и да се възстанови баня гъбата;
– изграждане инфраструктура на Изгрев – канализация, водопровод, осветление, тротоари;
– масово залесяване града чрез използване бюджета за озеленяване с дървета, а не теменужки;
– отваряне пътеката към моста на Подвис;
– икономичен ремонт на детски площадки и естествени настилки;
– ремонт и почистване спирки и подлези (и асансьорите им).

Публикувано от Пламена Сутева

Завърших Икономически университет - Варна със специалност “Реклама и медийни комуникации” и специалност “Маркетинг”. Медийните комуникации и писането са моята страст. С работата си желая да съм полезна на обществото.