Факт е, че яйцата са не само вкусни, но и имат невероятно хранително съдържание. Яйца влизат в състава на много кулинарни изделия. Приготвят се по най-различни начини – пържени, варени, печени, като основа за сосове, за сладки, за солени ястия, и по какъв ли още не начин. Някои хора са на мнение, че целите яйца с жълтък са вредни за тялото и затова избягват консумирането на цели яйца. Но каква всъщност е истината?
Ето какво ще се случи с тялото ви, ако консумирате ежедневно яйца:
1. Подобряване на производителността
Според изследванията едно пълно яйце осигурява на тялото ви 6 грама протеин, което означава ви карат да се чувствате сити за по-дълъг период от време.
2. Източник на желязо
Желязото е от решаващо значение за нашето тяло, тъй като носи кислород в кръвта. Също така е важно да поддържате силна имунна система – много желязо се съдържа именно в яйчения жълтък, съобщава сайтът здравето.
3. Подсилване на мускулите
Яйцата осигуряват на тялото ви куп аминокиселини, които са от решаващо значение, ако искате да подсилите мускулите си.
4. НЕ повишават холестерола
Въпреки многото слухове, в които вярвате, яйцата не увеличават холестерола.
5. НЕ вредят на сърцето
Проучване на експерти от Япония показа, че няма връзка между консумацията на яйца и сърдечните заболявания. Проучването включва 90 000 души на средна възраст.
6. Извличат полза от сърцето
Яйцата всъщност са от полза за сърцето. Те са богати на хранителни вещества, витамини и ненаситени мазнини, които в много отношения спомагат за подобряване на сърдечната функция.
7. Разкрасяват
Яйцето е богато на зеаксантин и лутеин и проучванията показват, че жените, които ядат шест яйца на седмица в продължение на 12 седмици, увеличават макуларния си пигмент.
8. Помагат за отслабване
Проучванията показват, че мъжете, които ядат три яйца за закуска, се чувстват сити за по-дълъг период от време и освен това консумират по-малко калории за обяд и вечеря.
Важно: Всяко цялото яйце съдържа 6 грама протеин, витамин В, витамин А, желязо, както и други полезни хранителни вещества.
По публикацията работи: Пламена Сутева