Вчера от медия „Нова Варна“ ви съобщихме за това, че в следствие на забавил се ВиК-ремонт и необезопасени изкопи в „Пчелина“ се е стигнало дори до смъртен случай, според очевидци и местни варненски политици:
Такси падна в изкоп в местност във Варна, а шофьорът загина
Според жителите на квартала ремонтът се е проточил твърде дълго, освен това, според тях, от него страдат жилищните сгради, в които живеят. Хората твърдят, че в следствие на непрекъснато течащата вода са напукани оградите и стените на къщите им.
Пореден месец улица във Варна е затворена заради ремонт. Защо има забавяне и какво разгнели жителите?
В местността „Пчелина“ тече мащабен ВиК проект за изграждане на канализация. Той е на стойност 140 млн. лв. и се финансира по европейски проект.
„Причината за нашето недоволство е начинът, по който се изпълняват ремонтните дейности по полагането на водопровод и канализация. Ние сме свидетели на този проект още в неговото начало, когато той започна през март. Тогава спукаха няколко тръби, от които потекоха води. Изкопът се разшири и се образуваха огромни ями“, разказва един от недоволните жители на квартала.
Той твърди, че в следствие на непрекъснато течащата вода са напукани оградите и стените на къщите им. Трудно се излиза и влиза в дворовете. Ето защо хората, живеещи на разкопаната улица настояват за по-интензивна работа.
„Тук ясно трябва да се разграничи възложителят – общината, от изпълнителя и строителния надзор. Доскоро на улицата имаше изкоп и ВиК нямаше как да влезе и да отстрани аварията. Проведени са многократни срещи между всички заинтересовани страни и са дадени ясни указания“, обясни от своя страна Георги Стоилов, зам.-главен инженер на ВиК-Варна.
Той призна, че има забавяне по изпълнението на проекта.
„Съпричастен съм с всичко, което се случва тук. За мен проблемът е във ВиК-Варна. Има три теча, които пречат на строителите да си свършат работата. Първо те трябва да бъдат спрени“, категоричен е Христо Христов, кмет на район „Младост“.
Според него нищо не пречи да се работи и през нощта, тъй като улицата има добро осветление.
По публикацията работи: Венета Николова