in

Българска гордост: Стилияна Николова грабна бронза на Световно първенство по художествена гимнастика (СНИМКИ)

Снимки: Facebook/Българска федерация художествена гимнастика - Официална страница

Българската състезателка по художествена гимнастика Стилияна Николова завоюва бронзов медал на топка на 40-тото Световно първенство по художествена гимнастика. Това е първия медал за България от първенството във Валенсия. Боряна Калейн пък е на четвърта позиция в състезанието

Резултатът на Стилияна Николова във финала на топка е 35.150 (D. 18.500; A. 8.400; E. 8.250).

Боряна Калейн получи оценка от 33.800 (D. 17.000; A. 8.400; E. 8.400) и остана на четвърта позиция.

Златният медал е за Даря Варфоломеев от Германия с 35.800. София Рафаели от Италия спечели среброто с резултат от 35.200.