Това се установи след проведено проучване на университета Карнеги Мелън. До този извод се стига след 17 години изследвания сред 45 000 души. Друг направен извод от проучването е това, че жените са по-склонни към алкохолизъм от мъжете
Хората, които пият сами като млади, са изправени пред по-голям риск от алкохолизъм в по-късните години от живота си. Това показват данни от ново проучване на университета Карнеги Мелън, публикувано в списание „Наркотична и алкохолна зависимост“.
Данните са анализирани след 17-годишно изследване на 45 000 души. Така се е оказало, че при хората на 18-20 години, които употребяват алкохол сами, има 35% по-голям шанс да станат алкохолици до 35-годишната си възраст.
Данните сочат още, че жените са по-податливи на алкохолизъм, отколкото мъжете.
„Това е особено обезпокоително, като се има предвид, че напоследък се наблюдава увеличение на самотното пиене сред подрастващите жени в САЩ.“, каза водещият автор на изследването Кейси Кресуел, доцент по психология в университета Карнеги Мелън в Питсбърг, Пенсилвания, предаде CNN.
Проучванията също така са документирали свързани с пандемията увеличения на стреса, негативните емоции и проблемите с психичното здраве за много млади хора, каза Кресуел.
„Основната причина, поради която младите хора пият сами, е да се справят с негативните емоции и развиването на такава връзка с алкохола по време на пандемията може да постави самотните пиячи на траектория на повишена употреба на алкохол, което вероятно ще доведе до повече проблеми, свързани с алкохола“, каза Кресуел. „И отново това може да се отнася особено за младите жени.“
По публикацията работи: Пламена Сутева