Животинското царство е толкова голямо и впечатляващо, че всеки ден научаваме нещо ново. Някои информации обаче се смятат за толкова често срещани и толкова верни сред обществеността, че дори не мислим, че са грешни. Ето информацията, която всички знаем, но до колко тя е правдоподобна?
- Котките падат винаги на четири крака:
Котешките имат нещо, известно като изправящ рефлекс, който им позволява да променят позицията на телата си във въздуха за перфектно кацане. Това обаче не винаги работи. За целта котката трябва да има достатъчно време във въздуха. Затова при слизане от по-високи места те кацат на четири крака.
- Щраусите заравят главите си в пясъка:
Щраусите остават близо до земята с глави и вратове на земята, ако се крият от хищник, но не заравят главите си. Освен това този вид птици е доста бърз и като цяло предпочита да бяга, отколкото да се крие.
- Ленивците са мързеливи животни:
Когато казваме ленивци, се сещаме за същества, които лежат по цял ден и не обичат да мърдат, но това не е вярно. Тези животни не са мързеливи, те просто са много бавни. Ленивците имат метаболизъм само от 40 до 45 процента от метаболизма на повечето животни с подобен размер.
- Допирът до жабите причиняват брадавици:
Кожата на жабата може да е груба, но няма да причини брадавици, но все пак е добра идея да избягвате да ги докосвате; Кожата на някои жаби съдържа паротидни жлези, съдържащи отрова, които причиняват образуването на подобни на брадавици подутини.
- Червения цвят разярява биковете
Вярната логика зад бикоборството; Червеното наметало ядосва бика и го кара да атакува. В действителност биковете са далтонисти и не виждат червеното като жив цвят. Това, на което отговарят, е движението на наметалото и общата заплаха на ситуацията, пишат от HTurk.com
- Коалите са вид мечки:
Невероятно сладки същества, които са вдъхновили много австралийски спомени, въпреки че може да имат вид на мечка, те със сигурност не са мечки; те са торбести животни. След като бебето коала се роди, то се носи в торбата на майка си около шест месеца. Когато малкото излезе, то язди на гърба на майката коала или се вкопчва в корема ѝ; придружава го навсякъде до една годинка.
По публикацията работи: Велислава Велева