in

При шум в ушите и главоболие: Как да се справим с природни средства?

Снимка: Pixabay

Някои хора доста често се сблъскват с главоболие, което пречи на трудоспособността и концентрацията им. Причините за главоболието може да са най-различни – от пренатоварване в офиса, до дехидратация или пък вирус. Все пак каквато и да е причината, ако се случва прекалено често, задължително трябва да се обърнем към лекар.

Има обаче и някои рецепти, базирани изцяло на природни средства, които можем да изпробваме, за да облекчим главоболието, както и шума в ушите.

1. Рецепта от австрийския доктор Рудолф Бройс. Отвара от кората на ела (вечнозелено иглолистно дърво, има много видове). Една супена лъжица смляна кора от ела се залива с 2 чаши гореща вода, след което се слага да ври на водна баня 30-40 минути. След това отварата се изстудява, прецежда се, долива се до първоначалния обем и се приема по половин чаша 3-4 пъти на ден, съветва сайтът Здравето.

При често повтарящо се главоболие се налага да се лекувате по същия начин в продължение не по-малко от 2-3 седмици, дори може след прекъсване да повторите лечебния курс. Такова лечение дава устойчиви резултати, главоболието постепенно изчезва и не се повтаря повече.

2. Ябълков оцет при шум в ушите и главата. Смесете 1 супена лъжица ябълков оцет с 1 чаена лъжичка мед, разбъркайте хубаво и изпийте тази доза на 3 приема през деня по време на ядене.

3. При шум в главата, в ушите и при високо кръвно. Купете си от аптеката по 100 мл готови настойки от билките глог, дяволска уста, божур и валериана. Нужни са ви още 50 г евкалипт (1 опаковка) от аптеката, 25 г ментови листа и 10 г (1 супена лъжица) карамфил.

Всичко това се слага в стъклен буркан и се залива с готовите настойки, след което бурканът се затваря с пластмасова капачка. Оставя се за 2 седмици на тъмно място, като от време на време бурканът се разклаща. След 2 седмици лекарството е готово.

Начин на употреба. В 1 чашка налейте студена преварена вода и капнете в нея 25 капки от лекарството. Пие се 2-3 пъти на ден, 30 минути преди ядене. Но най-важното, не оставяйте заболяването да се задълбочи, а се обърнете към специалист за комплексно изследване и оценяване състоянието на слуховата функция.

Важно: Статията е единствено с информативна цел и не заменя посещението при лекар – специалист!

По публикацията работи: Пламена Сутева

Публикувано от Редакция "Нова Варна"

Изпращайте ни вашите сигнали и снимки от Варна и региона по всяко време на чрез платформата signali.novavarna.net , на имейл press.novavarna@gmail.com или на нашата фейсбук страница https://www.facebook.com/media.novavarna
За реклама - https://novavarna.net/реклама/