in

Липсата на редовен кабинет: Как влияе върху дохода на българските граждани

Снимка: Pixabay

Анализ на президента на КНСБ Пламен Димитров относно доходите на българите и тяхната тясна връзка с липсата на редовна власт в страната. „Цените на хранителните стоки в България са много по-високи от тези в други европейски държави“, заявява Димитров. 

В неделя стана ясно, че ИТН ще върне неизпълнен третия мандат за съставяне на редовно правителство. Това означава, че наесен страната ни отново отива на избори. Как обаче липсата на редовна власт се отразява върху доходите на българина? Анализ в студиото на „Здравей, България” прави президентът на КНСБ Пламен Димитров.

Според изчисленията се очаква средната работна заплата за страната да достигне 2310 лв., а минималната – 1080 лв. от 2025 г., предаде NOVA.

„Цените на хранителните стоки в България са много по-високи от тези в други европейски държави – Полша, Румъния. Млякото и сиренето у нас са най-скъпи – по-скъпи, отколкото в Германия, Франция, Нидерландия и Хърватия. Тези цифри нямат обяснение”, подчерта Димитров.

По думите му бизнесът в някои региони на страната потиска цената на труда, мислейки си, че по този начин може да намери евтина работна ръка. Сред тези райони са Благоевград, Кърджали, Хасково и Смолян, твърди президентът на КНСБ. Според Димитров на тези места има между 7 и 10 големи субекта, които са се договорили да наемат служители на ниски заплати.

Публикувано от Александра Камбурова