Любовта е едно от най-прекрасните чувства, което може да изпита човек, но много често оставаме разочаровани. При продължителни взаимоотношения се променя биохимията на мозъка, разкриха учени.
Въз основа на продължителното наблюдаване на няколко групи хора психолози направили изводи за относителното влияние на взаимоотношенията върху човешкия организъм. По мнението им, продължителните взаимоотношения въздействат върху биохимичните процеси у човека така, както силните наркотични вещества, съобщава Лайф, цитиран от Дарик.
Симптомите са едни и същи – привикване, зависимост, усещане за тежест и безизходица след прекратяване на взаимоотношенията. При това стремежът да се запълни появилата се след прекъсването им празнина учените сравняват с процесите в мозъците на наркоманите.
След раздяла и прекъсване на контакта с любимия човек рязко намалява производството на окситоцин – хормона на любовта и щастието, в човешкия организъм.
Физиологичните показатели при скъсването с любимия човек напомнят аналогични прояви у наркозависимите – апатия, недостиг на сили за извършване на ежедневни задължения, депресия.
За избягване на подобен срив може да помогне общуването с приятели и с добри хора.
*******
Спонсор на наградата този месец:
Стани част от новините с NovaVarna.net! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на info@novavarna.net или на facebook.com/media.novavarna.
Всеки месец най-четената публикация по читателски сигнал печели НАГРАДА.
Подкрепи благотворителна кауза
За реклама: https://novavarna.net/реклама
Чети, споделяй и коментирай най-важното от Варна, България и света!