Всички собственици на кучета знаят колко се радват те, когато след работен ден се приберем отново вкъщи. И макар че много хора приписват тяхната привързаност на факта, че ги храним, се оказва, че причините са малко по-различни.
Не бива да забравяме, че все пак кучетата произлизат от вълците. Макар че двата вида са се разделили преди около 15 хиляди години, все още споделят много общи черти.
Грегъри Бърнс провежда изследване с помощта на образната диагностика, за да докаже, че всъщност кучетата наистина ни обичат и то не защото ги храним и се грижим за тях, пише Gizmodo.
Според учения четириногите ни приятелчета много лесно различават всеки човек от друго куче, като за това спомага най-вече носа им, който разпознава човешката миризма, която стимулира отговор в мозъка.
Част от глутницата
Според Бърнс кучетата възприемат всеки член от семейството като част от глутницата, както са правили и правят вълците. В тази глутница попадат бащата, майката, децата и някои близки роднини, които те са срещали и разпознават. Именно защото ни смятат за част от глутницата им, те ни възприемат като семейство и ни обичат именно заради това.
Когато видят стопаните си, кучетата се чувстват така, както ние, когато видим приятел или някого, когото харесваме. Тъй като обаче нямат необходимия езиков капацитет като хората, те изразяват огромната си радост, като ни демонстрират най-чистите емоции.
*******
Спонсор на наградата този месец: Happy Life
Стани част от новините с NovaVarna.net! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на info@novavarna.net или на facebook.com/media.novavarna.
Всеки месец най-четената публикация по читателски сигнал печели НАГРАДА.
Подкрепи благотворителна кауза
За реклама: https://novavarna.net/реклама
Чети, споделяй и коментирай най-важното от Варна, България и света!