Научен екип от университетите на Саарланд и Лиеж установи, че при жените влечението към противоположния пол и сексуалното им поведение се определят от „хормона на целувката“, пише сайтът Сайънс дейли.
Специалистите провели експерименти с миндалевидното тяло на мозъка на мишки, което отговаря за емоционалното състояние и сексуалното поведение на тези гризачи. Там учените открили неврони, чувствителни към киспептина, „хормона на целувката“.
При активирането на тези неврони мишките повишават своята социална активност и отделят повече внимание на противоположния пол.
Изследователите отбелязват, че при самките на мишките киспептинът се активизира от феромоните, които отделят самците. По думите на една от авторките на проучването, Улриха Бема, експериментите ще помогнат на учените да създадат лекарство за жени, страдащи от сексуални патологии. В рамките на изследването било установено, че киспептинът има отношение към овулацията, половото узряване и сексуалното влечение.
*******
Стани част от новините с NovaVarna.net! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на info@novavarna.net или на facebook.com/media.novavarna.
Всеки месец най-четената публикация по читателски сигнал печели НАГРАДА.
Подкрепи благотворителна кауза
За реклама: https://novavarna.net/реклама
Чети, споделяй и коментирай най-важното от Варна, България и света!