in

Нено Димов: Високият данък за старите коли е инвестиция за здраве

Снимка: Inhabitat.com

Като говорим за повишаването на данъка за старите коли, трябва да си даваме сметка, че те са един от двата основни замърсители на въздуха.

Това каза министърът на околната среда и водите Нено Димов пред „Нова телевизия“.

Той призна, че основната идея за данъка тръгва от бизнеса.

Тук говорим и за здраве и инвестиции за здраве. Не на последно място ще кажа, че вече сме в навечерието от съдебната процедура, която има за чистотата на атмосферния въздух“, коментира Димов.

По думите му мерките, които трябва да се предприемат, са комплексни.

„Това е един от елементите. Ако сложим промяната, която направихме за катализаторите, т.е. как да бъдат проследени и да се опитаме да предотвратим кражбата им, като говорим за техническите прегледи, към които има все по-завишени изисквания, като говорим за това, което предстои да се прави за първа регистрация, като говорим за данъка, това е един комплекс от мерки към един от двата основни замърсителя“, допълни Димов.Според него то е в съвсем правилната посока.

„Има два проблема – дали ще имате две коли, или една по-нова, дали ще вземете от определена марка, която е традиционно по-скъпа, или от друга, която е по-евтина и нова за същите пари, това е въпрос и на манталитетна промяна. Ние трябва да се съсредоточим върху това как да подобрим качеството на живот, което включва и колата, и въздуха, и здравето, а здравето все пак е приоритет и трябва да се съсредоточим върху подобряването на здравословната среда за живот“, коментира още Нено Димов.

 

Стани част от новините с NovaVarna.net! Изпрати ни твоята новина и снимки по всяко време на info@novavarna.net или на facebook.com/media.novavarna.
Всеки месец най-четената публикация по читателски сигнал печели НАГРАДА.
Подкрепи благотворителна кауза
За реклама: https://novavarna.net/реклама
Чети, споделяй и коментирай най-важното от Варна, България и света!

Публикувано от Ралица Петкова

Завършила съм специалност „Българска филология“ във ВТУ „Св. св. Кирил и Mетодий“. Моите източници на вдъхновение са литературата, изобразителното изкуство и богатството на българския книжовен език.